Liga estońska - 9. kolejka Meistriliiga: JTrans Narva - Levadia Tallinn 4-4 (3-2)

27 czerwca na Kreenholmi Staadion w Narwie odbyło się starcie 9. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Jtransu i Levadii Tallin. Pojedynek zakończył się remisem 4-4.

A. Gando 69'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 75 meczów zespół Levadii Tallin wygrał 47 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Levadii Tallin otworzyli wynik. W trzeciej minucie bramkę zdobył Mark Roosnupp.

Piłkarze Jtransu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W dziewiątej minucie gola wyrównującego strzelił Aleksandr Zakarlyuka.

W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Irié Elyséemu, zawodnikowi Jtransu.

Prawie natychmiast Geoffrey Chinedu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jtransu, zdobywając kolejną bramkę w 12. minucie starcia. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Jtransu, zdobywając kolejną bramkę. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Nurlan Novruzov.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Levadia Tallin: Elysée Kouadio w 24. i Markusowi Jürgensonowi w 27. minucie.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 30. minucie gola kontaktowego strzelił Elysée Kouadio.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Dmitri Kruglow z Levadii Tallin. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nurlan Novruzov osłabiając tym samym zespół gospodarzy. W 43. minucie Marko Lipp został zastąpiony przez Oleksandra Safronova.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Levadii Tallin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aime'a Gando. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Zurab Ochihava. Posunięcie trenera było słuszne. Aime'a Gando strzelił dającego prowadzenie gola w 69. minucie spotkania. W 50. minucie w drużynie Jtransu doszło do zmiany. Arseni Kovaltšuk wszedł za Ofosu Appiaha.

W 57. minucie żółtą kartkę dostał Brent Lepistu, zawodnik gości. W 66. minucie Markus Jürgenson wyrównał wynik meczu z karnego.

Szybko po stracie bramki drużyna gości znów trafiła do bramki rywala. Gola na 3-4 w 69. minucie strzelił Aime Gando.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Jtransu doszło do zmiany. Raivo Saar wszedł za Nikitę Mihhailova.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Jtransu przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie Geoffrey Chinedu po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 4-4.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu w zespole Levadii Tallin doszło do zmiany. Rasmus Peetson wszedł za Dmitriego Kruglowa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Andreas Vaikla z drużyny gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-4.

Novruzov
90′ Andreas Vaikla
Artur Kotenko
50′ Ofosu Appiah
Zurab Ochihava46′
10′ Irié Bi Séhi Elysée
Maksim Podholjuzin
Sadio Tounkara
Brent Lepistu57′
 9′ Aleksandr Zakarlyuka
Mark Oliver Roosnupp  3′
 12′, 82′ Geoffrey Charles Chinedu
Yurii Kolomoets
71′ Nikita Mihhailov
Elysée Fabrice Kouadio Kouakou  30′ 24′
 16′ 39′ Nurlan Novruzov
Oleksandr Safronov43′
50′ Arseni Kovaltšuk
Aime Marcelin Gando Biala46′  69′
71′ Raivo Saar
Rasmus Peetson85′

Karl Rudolf Õigus

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Jtransu, który potrzebował tylko pięciu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Levadii Tallin pokazał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Levadii Tallin wykorzystał wszystkie zmiany.