Reklama

Reklama

Liga estońska - 8. kolejka Meistriliiga: Tulevik Viljandi - Paide Linnameeskond 2-2 (0-1)

28 kwietnia na Viljandi linnastaadion kunstmuru odbyło się starcie 8. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Tulevika Viljandi i Paide Linnameeskond. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 373 widzów.

28 kwietnia  na Viljandi linnastaadion kunstmuru odbyło się starcie  8. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Tulevika Viljandi  i Paide Linnameeskond. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 373 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków drużyna Tulevika Viljandi wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dwa remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Paide Linnameeskond otworzyli wynik. W 11. minucie Sander Sinilaid dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Tanel Lang z Tulevika Viljandi. Była to 42. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Paide Linnameeskond.

Reklama

Zawodnicy Tulevika Viljandi nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Rasmus Alles.

W 54. minucie Indrek Ilves został zmieniony przez Rainera Peipsa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Paide Linnameeskond w 61. minucie spotkania, gdy Sander Sinilaid strzelił drugiego gola. Po chwili trener Paide Linnameeskond postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Tanela Neubauera. Na boisko wszedł Michael Yao, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 65. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Paide Linnameeskond. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Tulevika Viljandi doszło do zmiany. Lauri Elur wszedł za Rasmusa Alles'a.

W 70. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Paide Linnameeskond Mait Toom. Między 72. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Paide Linnameeskond i jedną drużynie przeciwnej.

W 81. minucie w zespole Paide Linnameeskond doszło do zmiany. Andre Järva wszedł za Andera Valgego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Tulevika Viljandi otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy sześć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Zespół Paide Linnameeskond w drugiej połowie także wymienił dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Paide Linnameeskond będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Maardu Linnameeskond FC. Tego samego dnia JTrans Narva będzie gościć jedenastkę Tulevika Viljandi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL