Liga estońska - 8. kolejka Meistriliiga: Maardu Linnameeskond FC - JTrans Narva 0-1 (0-0)

27 kwietnia na Maardu kunstmuruväljak odbyło się spotkanie 8. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Maardu Linnameeskond i Jtransu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Jtransu 1-0. Na stadionie stawiło się 328 widzów.

8. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-04-27 15:00 | Stadion: Maardu kunstmuruväljak | Widzów: 328 | Arbiter: G. Ošomkov
Maardu Linnameeskond FC
JTrans Narva
0
1
J. Kasparavičius 65'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Jtransu wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Jtransu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Maardu Linnameeskond była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie Deniss Malov został zastąpiony przez Denissa Kovtuna.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Maardu Linnameeskond: Algerowi Džumadilowi w 43. i Denissowi Kovtunowi w 45. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Jtransu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tanela Tamberga wszedł Viktor Plotnikov.

Jedyną bramkę meczu dla Jtransu zdobył Julius Kasparavičius w 65. minucie. Po chwili trener Jtransu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Denisa Polyakova. Na boisko wszedł Artjom Škinjov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

A trener Maardu Linnameeskond wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vadima Šalabaiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Alger Džumadil. W 87. minucie arbiter przyznał kartkę Irié Elyséemu z drużyny gości. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Jtransu doszło do zmiany. Aleksandr Zakarlyuka wszedł za Juliusa Kasparavičiusa.

Roman Nesterovski
43′ 73′ Alger Džumadil
Joseph Saliste
24′ Deniss Malov
Aleksei Matrossov
24′ 45′ Deniss Kovtun
Viktor Plotnikov46′
Deniss Suvorikov
Artjom Škinjov72′
Alan Mones
Aleksandr Zakarlyuka90′
73′ Vadim Šalabai
Nikita Mihhailov
Yaroslav Dmitriev

Zespół Jtransu był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Maardu Linnameeskond dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Maardu Linnameeskond wymieniła dwóch graczy.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.