Liga estońska - 8. kolejka Meistriliiga: Levadia Tallinn - Flora Tallin 1-2 (0-1)

W meczu 8. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna Levadii Tallin przegrała z Florą Tallin 1-2 (0-1). Mecz na Sportland Arena w Tallinnie obejrzało 953 widzów.

8. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-04-28 14:00 | Stadion: Sportland Arena | Widzów: 953 | Arbiter: J. Frischer
E. Sorga 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 80 razy. Zespół Levadii Tallin wygrał aż 42 razy, zremisował 22, a przegrał tylko 16.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Flory Tallin nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Vlasiy Sinyavskiy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Flory Tallin.

Na drugą połowę jedenastka Levadii Tallin wyszła w zmienionym składzie, za Maksima Podholjuzina wszedł Markus Jürgenson. W 52. minucie Rasmus Peetson został zastąpiony przez Ihora Zhurakhovskiego.

W 65. minucie w drużynie Flory Tallin doszło do zmiany. Frank Liivak wszedł za Vlasiego Sinyavskiego. W tej samej minucie trener Levadii Tallin postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Yevhena Budnika. Na boisko wszedł Mark Roosnupp, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zespół Levadii Tallin nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 67. minucie gola wyrównującego strzelił Mark Roosnupp. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Märtenowi Kuuskowi z Flory Tallin. W 77. minucie w jedenastce Flory Tallin doszło do zmiany. Mihkel Ainsalu wszedł za Martina Millera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flory Tallin w 82. minucie spotkania, gdy Erik Sorga zdobył drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Levadia Tallin: Nikicie Andreevowi w 86. i Dmitriemu Kruglowowi w 89. minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Flory Tallin doszło do zmiany. Pavel Dõmov wszedł za Vladislava Kreidę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Richard Aland
89′ Dmitri Kruglow
Henri Järvelaid
Marko Lipp
Gert Kams
Evgeny Osipov
Märten Kuusk70′
46′ Maksim Podholjuzin
Henrik Pürg
65′ Yevhen Budnik
Vladislav Kreida86′
Aime Marcelin Gando Biala
Martin Miller77′
Marek Kaljumäe
Herol Riiberg
52′ Rasmus Peetson
Konstantin Wasiljew
86′ Nikita Andreev
Michael Lilander
46′ Markus Jürgenson
Marco Lukka
Pavel Marin
Mihkel Ainsalu77′
Kirill Nesterov
Pavel Dõmov86′
65′  67′ Mark Oliver Roosnupp
Anselmi Mikael Nurmela
52′ Ihor Zhurakhovskyi
Frank Liivak65′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Flory Tallin, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy Levadii Tallin obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.