Liga estońska - 8. kolejka Meistriliiga: Flora Tallin - Levadia Tallinn 4-0 (2-0)

W starciu 8. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 17 czerwca, zespół Flory Tallin wysoko wygrał z Levadią Tallin 4-0 (2-0). Mecz odbył się na A. Le Coq Arena w Tallinnie.

M. Podholjuzin 54' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 85 razy. Jedenastka Levadii Tallin wygrała aż 43 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 20.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Konstantin Wasiljew wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flory Tallin , zdobywając bramkę w trzeciej minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flory Tallin w 14. minucie spotkania, gdy Vlasiy Sinyavskiy strzelił drugiego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Rasmusowi Peetsonowi z drużyny Levadii Tallin. Była to 43. minuta spotkania.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie kartkę obejrzał Rauno Alliku z Flory Tallin.

W 54. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Levadii Tallin Maksim Podholjuzin. W 67. minucie w zespole Levadii Tallin doszło do zmiany. Mark Roosnupp wszedł za Rasmusa Peetsona.

W tej samej minucie Trevor Elhi został zmieniony przez Yuriego Kolomoetsa. Chwilę później trener Flory Tallin postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Rauna Alliku. Na boisko wszedł Frank Liivak, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Flory Tallin doszło do zmiany. Mark Lepik wszedł za Rauna Sappinena.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Bramkę na 4-0 zdobył po raz drugi w 87. minucie Konstantin Wasiljew.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Aime Marcelin Gando Biala
 3′, 87′ Konstantin Wasiljew
Brent Lepistu
51′ 70′ Rauno Alliku
Rasmus Peetson43′ 67′
85′ Rauno Sappinen
Elysée Fabrice Kouadio Kouakou
 14′ Vlasiy Sinyavskiy
Mark Oliver Roosnupp67′
85′ Mark Anders Lepik
Karl Rudolf Õigus
70′ Frank Liivak
Yurii Kolomoets67′

Przewaga zespołu Levadii Tallin w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Flory Tallin w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół Levadii Tallin w drugiej połowie również wymienił dwóch graczy.