Liga estońska - 8. kolejka Meistriliiga: FC Kuressaare - Nomme Kalju Tallin 0-0

W starciu 8. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 27 kwietnia, drużyna Kuressaare zremisowała z Nomme Kalju 0-0. Mecz na Kuressaare kunstmuru obejrzało 261 widzów.

8. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-04-27 18:00 | Stadion: Kuressaare kunstmuru | Widzów: 261 | Arbiter: K. Külljastinen
FC Kuressaare
Nomme Kalju Tallin
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania jedenastka Nomme Kalju wygrała 27 razy i zanotowała trzy porażki oraz dwa remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie arbiter pokazał kartkę Sanderowi Seemanowi, zawodnikowi Kuressaare.

Na drugą połowę drużyna Nomme Kalju wyszła w zmienionym składzie, za Aleksa Tamma wszedł Liliu. W 51. minucie sędzia wręczył kartkę Vladimirowi Avilovowi z Nomme Kalju.

W 62. minucie za Märtena Oppa wszedł Alari Saar. W 68. minucie kartkę otrzymał Alari Saar z jedenastki gospodarzy. Trener Nomme Kalju postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Kaspara Paura i na pole gry wprowadził napastnika Peetera Kleina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Maximiliano Achille Uggè
62′ Märten Opp
Réginald Mbu Alidor
Oliver Rass
Kaspar Paur75′
19′ Sander Seeman
Sander Puri
80′ Rauno Tutk
Igor Subbotin
Sander Laht
Robert Kirss
86′ Maarek Suursaar
Alex Matthias Tamm46′
Harald Nurmik
Pavel Londak
Silver Alex Kelder
Mikk Reintam
86′ Karl Ivar Maar
Nikolay Mashichev
Kristjan Moorats
Roman Sobtšenko
80′ Karmo Paju
Eugen Zasavitchi
62′ 68′ Alari Saar
Ellinton Antonio Costa Morais46′
Rasmus Saar
Peeter Klein75′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Kuressaare. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 13 celnych strzałów. Jedenastka Nomme Kalju miała 13 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Kuressaare, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Drużyna Kuressaare w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.