Liga estońska - 7. kolejka Meistriliiga: Paide Linnameeskond - JTrans Narva 2-1 (1-1)

W spotkaniu 7. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 14 czerwca, zespół Paide Linnameeskond zwyciężył z Jtransem 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Paide linnastaadion.

A. Zakarlyuka 11'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Zespół Jtransu wygrał aż 25 razy, zremisował 12, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jtransu w 11. minucie spotkania, gdy Aleksandr Zakarlyuka zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Siim Luts. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 40. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Viktora Plotnikova, zawodnika gości. W 54. minucie Viktor Plotnikov zastąpił Nurlana Novruzova.

W 59. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Romanowi Nesterovskiemu z zespołu gości. Po chwili trener Paide Linnameeskond postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Sergeiego Mosznikowa. Na boisko wszedł Joseph Saliste, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Jtrans: Irié Elyséemu w 68. i Romanowi Sobtšence w 71. minucie.

W 72. minucie w drużynie Paide Linnameeskond doszło do zmiany. Kristofer Piht wszedł za Edrisę Lubegę.

Dopiero w drugiej połowie Kristofer Piht wywołał eksplozję radości wśród kibiców Paide Linnameeskond, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie meczu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Między 75. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Paide Linnameeskond i jedną drużynie przeciwnej. Na 13 minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Irié Elysée osłabiając zespół Jtransu. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 68. minucie. W 80. minucie Sander Sinilaid został zmieniony przez Brunona Capriolego, co miało wzmocnić zespół Paide Linnameeskond. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romana Sobtšenkę na Arseniego Kovaltšuka.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 87. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Geoffreyowi Chinedu i Brunonowi Capriolemu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Irié Bi Séhi Elysée68′ 77′
 27′ (k.) 40′ Siim Luts
Roman Sobtšenko71′ 84′
67′ Sergei Mosznikow
Artjom Škinjov44′
77′ 80′ Sander Sinilaid
Aleksandr Zakarlyuka  11′ (k.)
72′ Edrisa Lubega
Nikita Savenkov
67′ Joseph Saliste
Maksim Tšerezov
80′ 87′ Bruno Souza Caprioli
Arseni Kovaltšuk84′
Kevin Kauber
Nurlan Novruzov54′
72′  73′ 75′ Kristofer Piht
Raivo Saar

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej sześć żółtych oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy.

Zespół Paide Linnameeskond w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.