Liga estońska - 7. kolejka Meistriliiga: FC Kuressaare - Tallinna JK Legion 0-0

W spotkaniu 7. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 13 czerwca, drużyna Kuressaare zremisowała z Tallinna JK Legion 0-0. Mecz odbył się na Kuressaare linnastaadion.

7. kolejka Estonia - Meistriliiga
2020-06-13 18:00 | Stadion: Kuressaare linnastaadion | Arbiter: K. Koppel
FC Kuressaare
Tallinna JK Legion
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Kuressaare wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 26. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 61. minucie Daniel Tuhkanen został zastąpiony przez Rauna Tutka. Chwilę później trener Tallinna JK Legion postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Maksima Lipina wszedł Dmitri Kovtunovitš, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Tallinna JK Legion utrzymać remis.

W 69. minucie Marek Šatov został zmieniony przez Kirilla Nesterova, a za Dmitriego Kovtunovitša wszedł na boisko Kirill Vinogradov, co miało wzmocnić zespół Tallinna JK Legion. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Märtena Oppa na Rasmusa Saara oraz Olivera Rassa na Elariego Valmasa. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kirilla Vinogradova z Tallinna JK Legion, a w 80. minucie Elariego Valmasa z drużyny przeciwnej.

Pavel Londak
26′ Ranon Kriisa
Artjom Artjunin
Marco Lukka
Andriej Sidorenkow
42′ Mairo Miil
German Ussov
40′ Märten Pajunurm
Aleksandr Volodin
76′ Märten Opp
Maksim Lipin45′ 66′
76′ Oliver Rass
Nikolay Mashichev
Sander Seeman
German Šlein
61′ Daniel Tuhkanen
Kirill Nesterov69′
76′ Rasmus Saar
Danil Pankov
76′ 80′ Elari Valmas
Kirill Vinogradov72′ 76′
Nevil Krimm
Semen Belyakov
61′ Rauno Tutk
Giorgi Ghvinashvili

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Kuressaare otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.