Liga estońska - 6. kolejka Meistriliiga: Tulevik Viljandi - FC Kuressaare 5-0 (1-0)

W meczu 6. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 7 czerwca, drużyna Tulevika Viljandi wysoko wygrała z Kuressaare 5-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Viljandi linnastaadion.

J. Tossou 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 starć zespół Tulevika Viljandi wygrał 14 razy i zanotował 13 porażek oraz cztery remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pavela Marina z Tulevika Viljandi, a w 12. minucie Sandera Seemana z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tulevika Viljandi w 27. minucie spotkania, gdy Sander Kapper zdobył pierwszą bramkę. W 29. minucie kartkę dostał Mark Edur, zawodnik Tulevika Viljandi.

W 30. minucie Joonas Soomre został zastąpiony przez Märtena Oppa. W 43. minucie kartkę otrzymał Märten Opp z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tulevika Viljandi.

Drugą połowę jedenastka Kuressaare rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nevila Krimma wszedł Elari Valmas. W 52. minucie arbiter przyznał kartkę Marcowi Lukce z Kuressaare.

Trzeba było trochę poczekać, aby Pavel Marin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tulevika Viljandi, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie spotkania. Niedługo później trener Tulevika Viljandi postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Kaimara Saaga. Na boisko wszedł Jonas Tossou, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 72. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W 75. minucie w zespole Tulevika Viljandi doszło do zmiany. Jude Barrow wszedł za Nikitę Komissarova.

W 85. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Pavel Marin z Tulevika Viljandi. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Tulevika Viljandi doszło do zmiany. Marco Budic wszedł za Aleksa Roosalu.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonej pierwszej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Herol Riiberg. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Minutę później w jedenastce Kuressaare doszło do zmiany. Sten Penzev wszedł za Silvera Keldera.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W tej samej minucie wynik ustalił Jonas Tossou.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Ranon Kriisa
29′ Mark Edur
Marco Lukka52′
Gerdo Juhkam
Mairo Miil
88′ Alex Roosalu
Silver Alex Kelder82′ 90′
 27′ Sander Kapper
Nevil Krimm46′
75′ Nikita Komissarov
Sander Seeman12′
 52′, 85′ 5′ Pavel Marin
Daniel Tuhkanen
Kristjan Kask
Rauno Tutk72′
 90′ Herol Riiberg
Sander Laht
65′ Kaimar Saag
Joonas Soomre30′
Matheas Madik
Roland Kütt
88′ Marco Budic
Tanel Neubauer
75′ Jude Barrow
Sten Penzev90′
Jeremiah Dabrowski
Elari Valmas46′ 74′
Galaye Gueye
Märten Opp30′ 43′
65′  90′ Jonas Tossou

Drużyna Kuressaare zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy sześć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.