Liga estońska - 6. kolejka Meistriliiga: Tammeka Tartu - Paide Linnameeskond 0-2 (0-2)

7 czerwca na Tamme staadion odbył się pojedynek 6. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Tammeki Tartu i Paide Linnameeskond. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Paide Linnameeskond 2-0.

S. Mošnikov 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 meczów drużyna Paide Linnameeskond wygrała 23 razy i zanotowała 13 porażek oraz 13 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Paide Linnameeskond w 25. minucie spotkania, gdy Edrisa Lubega zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Między 33. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Tammeki Tartu i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół Tammeki Tartu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Sergei Mosznikow.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Drugą połowę zespół Paide Linnameeskond rozpoczął w zmienionym składzie, za Kristofera Pihta wszedł Kevin Kauber. W 70. minucie Edrisa Lubega został zastąpiony przez Josepha Salistego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Patrickowi Veelmie z jedenastki gospodarzy. Była to 81. minuta meczu.

Mikel Gurrutxaga Barruetabena
78′ Kevin Anderson
Martin Kase
42′ Daaniel Maanas
Karl Mööl
33′ Mikhail Slashchyov
Muhammed Sanneh
81′ Patrick Genro Veelma
Andre Frolov
82′ Mihkel Järviste
Siim Luts
Tauno Tekko
Sergei Mosznikow  45′ 90′
78′ Tristan Koskor
Joel Kokla
78′ Reio Laabus
Kevor Palumets90′
82′ Dominic Laaneots
Joseph Saliste70′
78′ Andre Paju
Bruno Souza Caprioli
Erki Mõttus
Kevin Kauber46′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Paide Linnameeskond pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.