Liga estońska - 5. kolejka Meistriliiga: JTrans Narva - Tulevik Viljandi 0-2 (0-1)

3 czerwca na Kreenholmi Staadion w Narwie odbył się pojedynek 5. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Jtransu i Tulevika Viljandi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tulevika Viljandi 2-0.

P. Marin 18',49'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Drużyna Jtransu wygrała aż 36 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tulevika Viljandi w 18. minucie spotkania, gdy Pavel Marin strzelił z karnego pierwszego gola.

Między 26. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Tulevika Viljandi.

Na drugą połowę drużyna Jtransu wyszła w zmienionym składzie, za Martina Käosa wszedł Viktor Plotnikov. W 48. minucie kartkę obejrzał Irié Elysée z zespołu gospodarzy.

W 49. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Pavel Marin z Tulevika Viljandi. W 57. minucie za Nikitę Mihhailova wszedł Nikita Savenkov.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Jtrans: Romanowi Sobtšence w 69. i Romanowi Nesterovskiemu w 87. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Karl-Romet Nõmm
42′ Aleksandr Ivanjušin
Martin Allik
46′ Martin Käos
Mark Edur26′ 72′
87′ Roman Nesterovski
Gerdo Juhkam
48′ Irié Bi Séhi Elysée
Alex Roosalu
69′ Roman Sobtšenko
Kristjan Kask
27′ 57′ Nikita Mihhailov
Marco Budic
46′ Viktor Plotnikov
Jeremiah Dabrowski
57′ Nikita Savenkov
Galaye Gueye
Maksim Tšerezov
Nikita Komissarov72′
Arseni Kovaltšuk
Jonas Tossou61′
Raivo Saar

Zawodnicy Jtransu dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Zespół Tulevika Viljandi w drugiej połowie również dokonał dwóch zmian.