Liga estońska - 4. kolejka Meistriliiga: Tulevik Viljandi - Nomme Kalju Tallin 0-6 (0-3)

31 maja na Viljandi linnastaadion odbył się mecz 4. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Tulevika Viljandi i Nomme Kalju. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nomme Kalju 6-0.

I. Subbotin 48'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Nomme Kalju wygrała aż 23 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie arbiter pokazał kartkę Sanderowi Kapperowi, piłkarzowi Tulevika Viljandi.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Kaspar Paur wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nomme Kalju, zdobywając bramkę w 17. minucie pojedynku.

Zespół Tulevika Viljandi ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Pedro Victor.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Tanel Lang z Tulevika Viljandi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nomme Kalju w 45. minucie spotkania, gdy Pedro Victor zdobył trzecią bramkę.

Drugą połowę drużyna Nomme Kalju rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kaarela Ustę wszedł Deniss Tjapkin.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 48. minucie wynik na 0-4 podwyższył Igor Subbotin.

W 60. minucie Sander Kapper zastąpił Jonasa Tossou. W tej samej minucie w jedenastce Tulevika Viljandi doszło do zmiany. Kaimar Saag wszedł za Herola Riiberga.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Kaspar Paur z Nomme Kalju.

W 85. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Kaspar Paur z Nomme Kalju. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Tulevika Viljandi doszło do zmiany. Alex Roosalu wszedł za Tanela Langa.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-6.

Vladyslav Veremeev
13′ 60′ Sander Kapper
Amir Natkho
Nikita Komissarov
Kaspar Paur  17′, 62′, 85′
45′ 88′ Tanel Lang
Sander Puri
Pavel Marin
Andreas Raudsepp
Kristjan Kask
Igor Subbotin  48′
60′ Herol Riiberg
Kaarel Usta46′
Matheas Madik
Henri Perk
88′ Alex Roosalu
Vladimir Avilov
Jeremiah Dabrowski
Aleksandr Kulinitš
Galaye Gueye
Mikk Reintam83′
60′ Kaimar Saag
Deniss Tjapkin46′
60′ Jonas Tossou
Jevgeni Demidov73′

Kristjan Rattasepp

Arbiter nie ukarał piłkarzy Nomme Kalju żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.