Liga estońska - 4. kolejka Meistriliiga: Tallinna JK Legion - Tammeka Tartu 0-1 (0-1)

W spotkaniu 4. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 30 maja, drużyna Tallinna JK Legion przegrała z Tammeką Tartu 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Kadrioru staadion.

T. Tekko 12'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Tallinna JK Legion.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał kartką Tauna Tekka, piłkarza Tammeki Tartu.

Jedyną bramkę meczu dla Tammeki Tartu zdobył z rzutu karnego Tauno Tekko w 12. minucie. Między 32. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Tammeki Tartu.

W 57. minucie Maksim Lipin został zastąpiony przez Germana Šleina. Od 63 minuty boisko opuścili piłkarze Tammeki Tartu: Mart Preiman, Tristan Koskor, Patrick Veelma, na ich miejsce weszli: Reio Laabus, Erki Mõttus, Alfred Tammiksaar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Denisa Vnukova, Marka Šatova zajęli: Dmitri Kovtunovitš, Kirill Vinogradov.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Stefanowi Tšendeiemu z Tallinna JK Legion. Była to 90. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Kevin Anderson
38′ German Ussov
Daaniel Maanas
Aleksandr Volodin
Mikhail Slashchyov
57′ Maksim Lipin
Patrick Genro Veelma38′ 90′
Nikolay Mashichev
Mihkel Järviste
Danil Pankov
Tauno Tekko  12′ (k.) 8′
90′ Stefan Tšendei
Tristan Koskor89′
78′ Denis Vnukov
Mart Paul Preiman42′ 63′
32′ 78′ Marek Šatov
Sten Reinkort
Artem Levizi
Carl Kaiser Kiidjärv
78′ Dmitri Kovtunovitš
Joonas Kartsep
57′ German Šlein
Alfred Tammiksaar90′
78′ Kirill Vinogradov