Liga estońska - 4. kolejka Meistriliiga: Levadia Tallinn - Paide Linnameeskond 4-1 (1-0)

31 maja na A. Le Coq Arena w Tallinnie odbyło się starcie 4. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Levadii Tallin i Paide Linnameeskond. Mecz zakończył się zwycięstwem Levadii Tallin 4-1.

S. Luts 80'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Drużyna Levadii Tallin wygrała aż 43 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Joseph Saliste, zawodnik Paide Linnameeskond.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Kirss. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brenta Lepistu z Levadii Tallin, a w 36. minucie Martina Kase'a z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Levadii Tallin.

W 46. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Paide Linnameeskond Martin Kase. W 56. minucie za Josepha Salistego wszedł Sergei Mosznikow.

W tej samej minucie w drużynie Paide Linnameeskond doszło do zmiany. Edrisa Lubega wszedł za Kristofera Pihta.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Levadii Tallin w 58. minucie spotkania, gdy Elysée Kouadio strzelił trzeciego gola. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Marko Lipp z jedenastki gospodarzy. W 80. minucie bramkę pocieszenia zdobył z karnego Siim Luts. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 81. minucie kartkę otrzymał Oleksandr Safronov z Levadii Tallin.

Zawodnicy Levadii Tallin szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia wynik na 4-1 podwyższył Dmitri Kruglow.

W 87. minucie w zespole Levadii Tallin doszło do zmiany. Rasmus Peetson wszedł za Bogdana Vaštšuka. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Mikel Gurrutxaga Barruetabena
 86′ Dmitri Kruglow
Martin Kase 46′ (samob.) 36′
79′ Marko Lipp
Karl Mööl
Maksim Podholjuzin
Muhammed Sanneh
81′ Oleksandr Safronov
Andre Frolov
24′ Brent Lepistu
Siim Luts  80′ (k.)
77′ Mark Oliver Roosnupp
Joseph Saliste7′ 56′
 10′ Robert Kirss
Sander Sinilaid
 58′ 70′ Elysée Fabrice Kouadio Kouakou
Kevin Kauber
87′ Bogdan Vaštšuk
Kristjan Pelt
77′ Aime Marcelin Gando Biala
Joel Kokla
87′ Rasmus Peetson
Sergei Mosznikow56′
Karl Rudolf Õigus
Kevor Palumets
70′ Yurii Kolomoets
Edrisa Lubega56′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Levadii Tallin, która potrzebowała tylko pięciu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Levadii Tallin, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Paide Linnameeskond w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.