Liga estońska - 33. kolejka Meistriliiga: Nomme Kalju Tallin - Flora Tallin 2-1 (0-0)

20 października na Hiiu staadion w Tallinnie odbyło się starcie 33. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Nomme Kalju i Flory Tallin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nomme Kalju 2-1. Na stadionie stawiło się 795 widzów.

E. Sorga 68'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 59 pojedynków zespół Flory Tallin wygrał 24 razy i zanotował 19 porażek oraz 16 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Flory Tallin. W 13. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Henrik Pürg osłabiając tym samym zespół Flory Tallin.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Mikk Reintam z Nomme Kalju. Była to 17. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 65. minucie żółtą kartkę dostał Andriy Markovych z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie w zespole Flory Tallin doszło do zmiany. Erik Sorga wszedł za Franka Liivaka.

Dopiero w drugiej połowie Erik Sorga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flory Tallin, strzelając gola w 68. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 28 zdobytych bramek.

Bramkarz Flory Tallin wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Sander Puri.

W 82. minucie Martin Miller został zmieniony przez Vlasiego Sinyavskiego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie Sander Puri dał prowadzenie swojej drużynie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Gert Kams
65′ Andrii Markovych
Märten Kuusk
17′ Mikk Reintam
Henrik Pürg13′
Réginald Mbu Alidor
Mihkel Ainsalu
Kaspar Paur
Vladislav Kreida
 70′, 86′ Sander Puri