Liga estońska - 3. kolejka Meistriliiga: Paide Linnameeskond - FC Kuressaare 2-0 (1-0)

W meczu 3. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 23 maja, zespół Paide Linnameeskond wygrał z Kuressaare 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Paide linnastaadion.

E. Lubega 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Jedenastka Paide Linnameeskond wygrała aż 20 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko osiem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 22. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Kuressaare i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Paide Linnameeskond w 42. minucie spotkania, gdy Siim Luts strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Paide Linnameeskond.

Na drugą połowę jedenastka Kuressaare wyszła w zmienionym składzie, za Märtena Pajunurma, Joonasa Soomrego weszli Märten Opp, Otto-Robert Lipp. Także zespół Paide Linnameeskond wyszedł w zmienionym składzie, za Kristofera Pihta wszedł Edrisa Lubega.

Niedługo później Edrisa Lubega wywołał eksplozję radości wśród kibiców Paide Linnameeskond, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie pojedynku. Niedługo później trener Paide Linnameeskond postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Josepha Salistego. Na boisko wszedł Sergei Mosznikow, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Mairowi Miilowi z zespołu gości. Była to 71. minuta starcia. W 72. minucie Silver Kelder zastąpił Elariego Valmasa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Silver Alex Kelder22′ 72′
 42′ Siim Luts
Oliver Rass
24′ 70′ Joseph Saliste
Sander Seeman
Sander Sinilaid
Rauno Tutk
Kevin Kauber
Sander Laht
46′ Kristofer Piht
Elari Valmas72′
70′ Sergei Mosznikow
Nevil Krimm
Kevor Palumets
Märten Opp46′
46′  56′ Edrisa Lubega
Daniel Tuhkanen
Ander Ott Valge
Otto-Robert Lipp46′

Jedenastka Paide Linnameeskond była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zespół Kuressaare zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Kuressaare pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Kuressaare w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.