Liga estońska - 3. kolejka Meistriliiga: Nomme Kalju Tallin - Tallinna JK Legion 1-2 (0-1)

W starciu 3. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 23 maja, drużyna Nomme Kalju przegrała z Tallinna JK Legion 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Hiiu staadion w Tallinnie.

A. Artjunin 80'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 21. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Markowi Šatovowi, piłkarzowi Tallinna JK Legion.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vladyslav Khomutov osłabiając tym samym zespół Nomme Kalju. W 22. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Germanowi Ussovowi z Tallinna JK Legion. W 27. minucie Kaarel Usta został zastąpiony przez Amira Natkhę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tallinna JK Legion w 34. minucie spotkania, gdy Marek Šatov zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tallinna JK Legion.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Nomme Kalju: Andreasowi Raudseppowi w 51. i Aleksandrowi Volkovowi w 63. minucie. Po chwili trener Nomme Kalju postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Pedro Victora. Na boisko wszedł Ivan Lobay, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Tallinna JK Legion, strzelając kolejnego gola. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Artjom Artjunin.

W 81. minucie Aleksandr Kulinitš został zmieniony przez Denissa Tjapkina, co miało wzmocnić zespół Nomme Kalju. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Germana Ussova na Artura Šarnina. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę otrzymał Ivan Lobay z drużyny gospodarzy.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 92 ataki oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Sander Puri.

W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vladimira Avilova z Nomme Kalju, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Pavela Londaka z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Pavel Londak90′
87′ Vladimir Avilov
Artjom Artjunin  80′
69′ Pedro Victor Calil Sandoval
Dmitri Kovtunovitš
81′ Aleksandr Kulinitš
Andriej Sidorenkow
21′ Vladyslav Khomutov
German Ussov22′ 82′
Kaspar Paur
Maksim Lipin
 85′ Sander Puri
Nikolai Mashichev
51′ Andreas Raudsepp
Danil Pankov65′
Igor Subbotin
Stefan Tšendei46′
27′ Kaarel Usta
Denis Vnukov
63′ Aleksandr Volkov
Marek Šatov  34′ 21′
Henri Perk
Artem Levizi
69′ 85′ Ivan Lobay
Artur Šarnin82′
81′ Deniss Tjapkin
Kirill Nesterov
Vladyslav Veremeev
German Šlein46′
27′ Amir Natkho
Kirill Vinogradov
Jevgeni Demidov
Vsevolod Zassuhhin

Semen Belyakov65′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Nomme Kalju, a zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.