Liga estońska - 26. kolejka Meistriliiga: Tallinna Kalev - Paide Linnameeskond 0-2 (0-2)

28 sierpnia na Kalevi Keskstaadionie kunstmuru odbył się mecz 26. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Tallinna Kalevu i Paide Linnameeskond. Starcie zakończyło się zwycięstwem Paide Linnameeskond 2-0. Na stadionie stawiło się 250 widzów.

26. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-08-28 18:00 | Stadion: Kalevi Keskstaadioni kunstmuru | Widzów: 250 | Arbiter: K. Külljastinen
Mikel Gurrutxaga 31'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki jedenastka Paide Linnameeskond wygrała 17 razy i zanotowała trzy porażki oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Paide Linnameeskond w trzeciej minucie spotkania, gdy Ander Valge strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Paide Linnameeskond, zdobywając kolejną bramkę. W 31. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Mikel Gurrutxaga.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Roger Lee z Tallinna Kalevu. Była to 35. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Tallinna Kalevu wyszła w zmienionym składzie, za Karla Sõerdego, Sandora Francha, Rogera Lee weszli Wale Alli, Reinhard Reimaa, Andreas Raudsepp. W 63. minucie Andre Frolov został zastąpiony przez Sandera Sinilaida.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Sander Sinilaid, piłkarz Paide Linnameeskond. W drugiej połowie nie padły gole.

Karl Mööl
35′ 46′ Roger Colville Lee
Muhammed Sanneh
Denis Maksimenko
Andre Frolov63′
Daniil Sheviakov
Bruno Souza Caprioli
46′ Sandor Dino Franch
Michael Yann Yao76′
Mark Petrov
Edgar Tur
Brandon Bachmann
Ander Ott Valge  3′ 69′
46′ Karl Anton Sõerde
Henri Välja
Danill Koroljov
Mattias Sapp
Jakob Tamberg
Siim Aer
46′ Wale Musa Alli
Sören Kaldma
Watson Fabrice Hounkpe
Kristjan Pelt
46′ Andreas Raudsepp
Sander Sinilaid63′ 90′
46′ Reinhard Reimaa
Kristofer Piht69′
Markus Vaherna
Patrick Sylva76′

Wyjątkowa nieporadność napastników Tallinna Kalevu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Zespół Paide Linnameeskond był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.