Liga estońska - 26. kolejka Meistriliiga: JTrans Narva - FC Kuressaare 4-2 (1-1)

W starciu 26. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 28 sierpnia, drużyna Jtransu wygrała z Kuressaare 4-2 (1-1). Mecz na Kreenholmi Staadion w Narwie obejrzało 312 widzów.

26. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-08-28 17:30 | Stadion: Kreenholmi Staadion | Widzów: 312 | Arbiter: K. Tohver
O. Lipp 69'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków jedenastka Jtransu wygrała 30 razy i zanotowała trzy porażki oraz trzy remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie kartkę dostał Artjom Škinjov, piłkarz gospodarzy.

W 24. minucie za Maira Miila wszedł Ranon Kriisa.

Tymczasem zawodnicy Jtransu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie bramkę zdobył Viktor Plotnikov.

W 40. minucie kartkę otrzymał Tanel Tamberg z Jtransu.

Piłkarze Kuressaare nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Märten Pajunurm.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Kuressaare wyszedł w zmienionym składzie, za Joonasa Soomrego wszedł Otto-Robert Lipp.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie Markas Beneta dał prowadzenie swojej jedenastce.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jtransu w 58. minucie spotkania, gdy Vadim Mihhailov strzelił trzeciego gola.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 69. minucie bramkę kontaktową zdobył Otto-Robert Lipp.

Chwilę później trener Jtransu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Maksima Tšerezova. Na boisko wszedł Sergei Kondrattsev, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. A kibice Kuressaare nie mogli już doczekać się wprowadzenia Silvera Keldera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Oliver Rass. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Silver Kelder z drużyny gości. Była to 86. minuta spotkania.

W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Vadim Mihhailov z Jtransu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Magnus Karofeld
 54′ Markas Beneta
Mairo Miil24′
Roman Nesterovski
Märten Pajunurm  41′ (k.)
 33′ Viktor Plotnikov
Elari Valmas
Joseph Saliste
Nikita Komissarov
40′ Tanel Tamberg
Oliver Rass81′
71′ Maksim Tšerezov
Rasmus Saar
Irié Bi Séhi Elysée
Sander Seeman
 58′, 90′ Vadim Mihhailov
Rauno Tutk
13′ Artjom Škinjov
Sander Laht
Nikita Mihhailov
Joonas Soomre46′
Aleksei Matrossov
Roland Kütt
71′ Sergei Kondrattsev