Liga estońska - 25. kolejka Meistriliiga: FC Kuressaare - Tammeka Tartu 0-1 (0-1)

23 sierpnia na Kuressaare linnastaadion odbyło się starcie 25. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Kuressaare i Tammeki Tartu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tammeki Tartu 1-0. Na stadionie zasiadło 233 widzów.

25. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-08-23 17:45 | Stadion: Kuressaare linnastaadion | Widzów: 233 | Arbiter: J. Frischer
FC Kuressaare
Tammeka Tartu
0
1
P. Veelma 36'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 meczów drużyna Tammeki Tartu wygrała 20 razy i zanotowała osiem porażek oraz 11 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Tammeki Tartu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną bramkę meczu dla Tammeki Tartu zdobył Patrick Veelma w 36. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Tammeki Tartu.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Sanderowi Seemanowi z Kuressaare. W 79. minucie Sander Seeman zastąpił Maria Sterna.

Na murawie, jak to często zdarzało się Tammece Tartu w tym sezonie, pojawił się Joonas Kartsep, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 87. minucie Patricka Veelmę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Joonas Kartsep, piłkarz gości. W tej samej minucie w jedenastce Tammeki Tartu doszło do zmiany. Artur Uljanov wszedł za Sandera Kappera.

Sander Kapper90′
74′ 79′ Sander Seeman
Frankline Okoye Chinacherem
79′ Mario Stern
Ats Toomsalu
Maarek Suursaar
Artur Uljanov90′

Erki Mõttus

Wyjątkowa nieporadność napastników Kuressaare była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Tammeki Tartu była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Kuressaare w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.