Liga estońska - 24. kolejka Meistriliiga: Tammeka Tartu - JTrans Narva 6-4 (4-1)

16 sierpnia na Tamme staadion odbyło się starcie 24. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Tammeki Tartu i Jtransu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tammeki Tartu 6-4. Na stadionie stawiło się 638 widzów.

E. McWoods 74',90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 64 mecze drużyna Jtransu wygrała 40 razy i zanotowała 13 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Tammeki Tartu otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Veelma.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Denis Polyakov z drużyny gości. Była to 23. minuta pojedynku.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Tammeki Tartu, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie wynik na 2-0 podwyższył Markus Soomets.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tammeki Tartu w 38. minucie spotkania, gdy Patrick Veelma zdobył trzecią bramkę.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy nie dał szans obrony bramkarzowi Mihkel Järviste.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 43. minucie pierwszą bramkę dla jedenastki gości zdobył Aleksandr Zakarlyuka. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Markas Beneta.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Irié Elyséemu z Jtransu.

W 60. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Patrick Veelma z Tammeki Tartu. Chwilę później trener Tammeki Tartu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Sten Reinkort, a murawę opuścił Tristan Koskor. Sten Reinkort nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego szósta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 69. minucie Patrick Veelma został zmieniony przez Artura Uljanova.

Niedługo później Eric McWoods wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jtransu, strzelając kolejnego gola w 74. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Piłkarze Tammeki Tartu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 6-3 na kwadrans przed zakończeniem spotkania strzelił Sten Reinkort.

W 82. minucie w zespole Tammeki Tartu doszło do zmiany. Tauno Tekko wszedł za Reia Laabusa.

Drużyna gości nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonym czasie gry Eric McWoods ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 6-4.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-4.

Tanel Tamberg
 19′, 38′, 60′ 69′ Patrick Genro Veelma
Irié Bi Séhi Elysée59′
 42′ Mihkel Järviste
Julius Kasparavičius
Sander Kapper
Denis Polyakov23′
82′ Reio Laabus
Aleksandr Zakarlyuka  43′
 27′ Markus Soomets
Eric McWoods  74′, 90′
65′ Tristan Koskor
Maksim Tšerezov
82′ Tauno Tekko
Vadim Mihhailov
69′ Artur Uljanov
Aleksei Stepanov
65′  76′ Sten Reinkort

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Jtransu wręczył dwie żółte.

Jedenastka Tammeki Tartu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości nie skorzystała ze zmian.