Liga estońska - 23. kolejka Meistriliiga: Flora Tallin - Tallinna JK Legion 1-0 (1-0)

W meczu 23. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 29 sierpnia, zespół Flory Tallin zwyciężył z Tallinna JK Legion 1-0 (1-0). Mecz na A. Le Coq Arena w Tallinnie obejrzało 538 widzów.

23. kolejka Estonia - Meistriliiga
2020-08-29 18:00 | Stadion: A. Le Coq Arena | Widzów: 538 | Arbiter: K. Külljastinen
Flora Tallin
Tallinna JK Legion
1
0
R. Sappinen 40'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Flory Tallin wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 30. minucie kartkę dostał Nikita Andreev z jedenastki gości.

W 35. minucie Matvei Igonen został zastąpiony przez Kristena Lapę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flory Tallin w 40. minucie spotkania, gdy Rauno Sappinen strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 19 zdobytych bramek.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Marco Lukka, zawodnik Flory Tallin. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Flory Tallin.

Na drugą połowę drużyna Tallinna JK Legion wyszła w zmienionym składzie, za Alberta Prosę wszedł Denis Vnukov. Trener Flory Tallin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Rauno Alliku, a murawę opuścił Vlasiy Sinyavskiy.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Denis Vnukov z Tallinna JK Legion. Była to 80. minuta spotkania. W 86. minucie w zespole Flory Tallin doszło do zmiany. Frank Liivak wszedł za Martina Millera. A kibice Tallinna JK Legion nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giorgiego Ghvinashvilego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Stefan Tšendei.

Artur Šarnin
41′ Marco Lukka
Aleksandr Volodin
Henrik Pürg
Aleksandr Dmitrijew
Vladislav Kreida
Nikolay Mashichev
86′ Martin Miller
Kirill Nesterov
Markus Poom
German Šlein
Konstantin Wasiljew
Stefan Tšendei86′
 40′ (k.) Rauno Sappinen
Nikita Andreev30′
69′ Vlasiy Sinyavskiy
Albert Prosa46′
35′ Kristen Lapa
Denis Vnukov46′ 80′
69′ Rauno Alliku
Giorgi Ghvinashvili86′
86′ Frank Liivak
Marek Šatov

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Tallinna JK Legion w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.