Liga estońska - 22. kolejka Meistriliiga: Paide Linnameeskond - JTrans Narva 1-0 (1-0)

3 sierpnia na Paide linnastaadion odbył się pojedynek 22. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Paide Linnameeskond i Jtransu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Paide Linnameeskond 1-0. Na stadionie stawiło się 609 widzów.

22. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-08-03 15:00 | Stadion: Paide linnastaadion | Widzów: 609 | Arbiter: S. Rinken
Paide Linnameeskond
JTrans Narva
1
0
M. Yao 32'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Zespół Jtransu wygrał aż 25 razy, zremisował 12, a przegrał tylko dziewięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Irié Elysée z drużyny gości. Była to 19. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Michael Yao wywołał eksplozję radości wśród kibiców Paide Linnameeskond , zdobywając bramkę w 32. minucie pojedynku. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Paide Linnameeskond.

Drugą połowę jedenastka Jtransu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eduarda Golovljova wszedł Viktor Plotnikov. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Markasowi Benecie z Jtransu.

W 70. minucie Artjom Škinjov został zmieniony przez Tanela Tamberga. W 76. minucie w drużynie Paide Linnameeskond doszło do zmiany. Edgar Tur wszedł za Andera Valgego. Trener Paide Linnameeskond wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tarma Neemelę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Michael Yao.

W doliczonej drugiej minucie starcia w drużynie Paide Linnameeskond doszło do zmiany. Bruno Caprioli wszedł za Sörena Kaldmę. W drugiej połowie nie padły gole.

Markas Beneta70′
90′ Sören Kaldma
Artjom Škinjov70′
 32′ 85′ Michael Yann Yao
Aleksandr Zakarlyuka
Alassana Jatta
Eduard Golovljov46′
Kristofer Piht
Eric McWoods
76′ Ander Ott Valge
Viktor Plotnikov46′
90′ Bruno Souza Caprioli
Tanel Tamberg70′
85′ Tarmo Neemelo
Maksim Tšerezov
76′ Edgar Tur
Julius Kasparavičius
Henri Välja
Aleksei Stepanov

Jedenastka Jtransu miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników Paide Linnameeskond żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Zespół Paide Linnameeskond w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.