Liga estońska - 22. kolejka Meistriliiga: Nomme Kalju Tallin - JTrans Narva 2-1 (2-0)

27 września na Hiiu staadion w Tallinnie odbyło się spotkanie 22. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Nomme Kalju i Jtransu. Mecz zakończył się zwycięstwem Nomme Kalju 2-1. Na stadionie stawiło się 241 widzów.

O. Appiah 87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 63 razy. Jedenastka Nomme Kalju wygrała aż 36 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 14.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Nomme Kalju otworzyli wynik. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Pedro Victor.

W 18. minucie sędzia pokazał kartkę Sadiowi Tounkarze z Jtransu. W 25. minucie Sadio Tounkara został zmieniony przez Nurlana Novruzova.

Niedługo później Igor Subbotin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nomme Kalju, strzelając kolejnego gola w 27. minucie pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Bramkarz Nomme Kalju wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 87. minucie wynik ustalił Ofosu Appiah.

Zespołowi Jtransu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Nomme Kalju.

Aleksei Matrossov
 9′ Pedro Victor Calil Sandoval
Viktor Plotnikov64′
77′ Deniss Tjapkin
Irié Bi Séhi Elysée
62′ Amir Natkho
Arseni Kovaltšuk
73′ Kaspar Paur
Roman Sobtšenko
 27′ Igor Subbotin
Maksim Pavlov
62′ Vladyslav Khomutov
Sergei Kondrattsev64′
Sander Puri
Nikita Savenkov
77′ Andreas Raudsepp
Maksim Tšerezov
Odilávio José da Silva Albuquerque
Nurlan Novruzov25′
73′ Alex Matthias Tamm

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Jtransu przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Jtransu wymienił dwóch zawodników.