Liga estońska - 22. kolejka Meistriliiga: Nomme Kalju Tallin - FC Kuressaare 7-2 (4-1)

W meczu 22. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 3 sierpnia, drużyna Nomme Kalju wysoko wygrała z Kuressaare 7-2 (4-1). Mecz na Hiiu staadion w Tallinnie obejrzało 155 widzów.

J. Soomre 52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki jedenastka Nomme Kalju wygrała 28 razy i zanotowała trzy porażki oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nomme Kalju w dziewiątej minucie spotkania, gdy Sander Puri zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Kuressaare ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Nomme Kalju, strzelając kolejnego gola. W 14. minucie celnym strzałem popisał się Peeter Klein.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 27. minucie wynik na 3-0 podwyższył Max Mata.

Zawodnicy Kuressaare odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Otto-Robert Lipp.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Raunowi Tutkowi z Kuressaare.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nomme Kalju w 45. minucie spotkania, gdy Maximiliano Uggè strzelił z rzutu karnego czwartego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Drugą połowę drużyna Kuressaare rozpoczęła w zmienionym składzie, za Märtena Oppa wszedł Mario Stern.

Niedługo później Joonas Soomre wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kuressaare, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie starcia.

W 56. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Max Mata z Nomme Kalju. W 60. minucie Nikolai Mashichev zastąpił Vladyslava Khomutova.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nomme Kalju w 63. minucie spotkania, gdy Kaspar Paur zdobył szóstą bramkę. Chwilę później trener Nomme Kalju postanowił wzmocnić formację obronną i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Andriego Markovycha. Na boisko wszedł Aleksandr Ivanjušin, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 68. minucie w jedenastce Kuressaare doszło do zmiany. Amor Luup wszedł za Joonasa Soomrego. Po chwili trener Kuressaare postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Silver Kelder, a murawę opuścił Karmo Paju.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry Max Mata hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 7-2.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 7-2.

Ranon Kriisa
65′ Andrii Markovych
Märten Pajunurm
Mikk Reintam
Elari Valmas
Deniss Tjapkin
Nikita Komissarov
 45′ (k.) Maximiliano Achille Uggè
Märten Opp46′
60′ Nikolay Mashichev
Karmo Paju78′
 63′ Kaspar Paur
Sander Seeman
 9′ Sander Puri
Rauno Tutk43′
 14′ Peeter Klein
Otto-Robert Lipp  41′
 27′, 56′, 90′ Max Mata
Joonas Soomre  52′ 68′
Pavel Londak
Silver Alex Kelder78′
65′ Aleksandr Ivanjušin
Amor Luup68′
60′ Vladyslav Khomutov
Rasmus Saar
Réginald Mbu Alidor
Tõnis Koppel
Robert Kirss
Mario Stern46′

Zespół Nomme Kalju był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał zawodników Nomme Kalju żadną kartką, natomiast piłkarzom Kuressaare wręczył jedną żółtą.

Jedenastka Nomme Kalju w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Kuressaare w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.