Liga estońska - 21. kolejka Meistriliiga: Paide Linnameeskond - Tammeka Tartu 2-0 (1-0)

W pojedynku 21. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 26 lipca, jedenastka Paide Linnameeskond wygrała z Tammeką Tartu 2-0 (1-0). Mecz na Paide linnastaadion obejrzało 364 widzów.

21. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-07-26 18:30 | Stadion: Paide linnastaadion | Widzów: 364 | Arbiter: J. Frischer
Paide Linnameeskond
Tammeka Tartu
2
0
A. Sairinen 38' (samob.)
H. Välja 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Drużyna Paide Linnameeskond wygrała aż 21 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 12.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter wręczył kartkę Mikhailowi Slashchyovowi z Tammeki Tartu.

W 38. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Tammeki Tartu Akim Sairinen. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Paide Linnameeskond.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kevina Andersona z Tammeki Tartu, a w 52. minucie Andre'a Frolova z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Paide Linnameeskond w 56. minucie spotkania, gdy Henri Välja strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Paide Linnameeskond doszło do zmiany. Sander Sinilaid wszedł za Henriego Välję. W 64. minucie Mart Preiman został zastąpiony przez Frankline'a Okoyego. W 73. minucie w drużynie Tammeki Tartu doszło do zmiany. Dominic Laaneots wszedł za Joonasa Kartsepa.

Na murawie, jak to często zdarzało się Tammece Tartu w tym sezonie, pojawił się Patrick Veelma, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 83. minucie Artura Uljanova. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Paide Linnameeskond doszło do zmiany. Kristofer Piht wszedł za Michaela Yao. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Mikhail Slashchyov10′
52′ Andre Frolov
Mihkel Järviste
86′ Michael Yann Yao
Sander Kapper
Alassana Jatta
Artur Uljanov83′
Edgar Tur
Mart Paul Preiman64′
 56′ (k.) 60′ Henri Välja
Frankline Okoye Chinacherem64′
60′ Sander Sinilaid
Ats Toomsalu
Bruno Souza Caprioli
Patrick Genro Veelma83′
Tarmo Neemelo
Dominic Laaneots73′
86′ Kristofer Piht
Rasmus Tauts

Drużyna Paide Linnameeskond była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze Paide Linnameeskond obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Paide Linnameeskond w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.