Liga estońska - 21. kolejka Meistriliiga: Maardu Linnameeskond FC - JTrans Narva 1-3 (0-2)

W spotkaniu 21. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 27 lipca, drużyna Maardu Linnameeskond przegrała z Jtransem 1-3 (0-2). Mecz na Maardu linnastaadion obejrzało 175 widzów.

21. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-07-27 15:00 | Stadion: Maardu linnastaadion | Widzów: 175 | Arbiter: K. Koppel
J. Saliste 76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Jtransu wygrała aż sześć razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Jtransu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Eric McWoods. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 14. minucie kartką został ukarany Aleksandr Zakarlyuka, zawodnik Jtransu.

Jedenastka Maardu Linnameeskond ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Nikita Mihhailov. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Irié Elysée z Jtransu. Na murawie, jak to często zdarzało się Jtransowi w tym sezonie, pojawił się Viktor Plotnikov, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Eduarda Golovljova. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 74. minucie za Denissa Malova wszedł Alger Džumadil.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Jtransu w 76. minucie spotkania, gdy Joseph Saliste zdobył trzecią bramkę. W 79. minucie Eric McWoods został zmieniony przez Alekseia Stepanova, a za Aleksandra Zakarlyukę wszedł na boisko Sergei Kondrattsev, co miało wzmocnić jedenastkę Jtransu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Klimentiego Boldyreva na Denissa Kovtuna.

W 85. minucie arbiter ukarał kartką Vadima Mihhailova, piłkarza gości.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej czwartej minucie starcia wynik ustalił Jasper Uwaegbulam. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Marko Meerits
87′ Klimentii Boldyrev
Roman Nesterovski
Erik Grigorjev
Joseph Saliste  76′
74′ Deniss Malov
Aleksandr Zakarlyuka14′ 87′
 90′ Jasper Chibueze Uwaegbulam
Markas Beneta
74′ Alger Džumadil
Sergei Kondrattsev87′
87′ Deniss Kovtun
Viktor Plotnikov72′
Vadim Šalabai
Maksim Tšerezov

Julius Kasparavičius

Aleksei Stepanov79′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Jtransu pokazał trzy żółte.

Drużyna Maardu Linnameeskond w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.