Liga estońska - 21. kolejka Meistriliiga: Levadia Tallinn - Nomme Kalju Tallin 2-1 (1-1)

20 września na A. Le Coq Arena w Tallinnie odbył się mecz 21. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Levadii Tallin i Nomme Kalju. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Levadii Tallin 2-1. Pojedynek obejrzało 304 widzów.

A. Volkov 23'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 65 starć zespół Levadii Tallin wygrał 26 razy i zanotował 19 porażek oraz 20 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W pierwszej minucie Lauri Suup został zmieniony przez Vladyslava Khomutova.

Już na początku meczu piłkarze Levadii Tallin nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Aime Gando. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 20. minucie sędzia ukarał kartką Pedro Victora, piłkarza Nomme Kalju.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 23. minucie gola wyrównującego strzelił Aleksandr Volkov. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 27. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Levadii Tallin oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Levadii Tallin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ihora Zhurakhovskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mark Roosnupp. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Levadii Tallin w 48. minucie spotkania, gdy Yurii Kolomoets zdobył drugą bramkę. Między 60. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Levadii Tallin.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Aleksandr Kulinitš
38′ Zurab Ochihava
Ivan Lobay
Maksim Podholjuzin
Andrii Markovych
 4′ 89′ Aime Marcelin Gando Biala
Mikk Reintam41′
76′ Brent Lepistu
Deniss Tjapkin
46′ Mark Oliver Roosnupp
Amir Natkho44′
75′ Robert Kirss
Igor Subbotin
 48′ 27′ Yurii Kolomoets
Lauri Suup1′
88′ Bogdan Vaštšuk
Richard Rõõm
46′ 60′ Ihor Zhurakhovskyi
Kert Miltop
Karl Rudolf Õigus

88′ Artjom Komlov

75′ Elysée Fabrice Kouadio Kouakou

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Nomme Kalju w pierwszej połowie wymieniła jednego zawodnika.