Liga estońska - 21. kolejka Meistriliiga: JTrans Narva - Tulevik Viljandi 0-1 (0-0)

19 września na Kreenholmi Staadion w Narwie odbyło się starcie 21. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Jtransu i Tulevika Viljandi. Mecz zakończył się zwycięstwem Tulevika Viljandi 1-0. Na stadionie zasiadło 182 widzów.

21. kolejka Estonia - Meistriliiga
2020-09-19 12:00 | Stadion: Kreenholmi Staadion | Widzów: 182 | Arbiter: A. Karhu
JTrans Narva
Tulevik Viljandi
0
1
N. Komissarov 74'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 spotkania zespół Jtransu wygrał 37 razy i zanotował 10 porażek oraz pięć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 28. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Jtransu i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół Jtransu rozpoczął w zmienionym składzie, za Arseniego Kovaltšuka wszedł Geoffrey Chinedu. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 57. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Karl-Romet Nõmmowi i Viktorowi Plotnikovowi.

W tej samej minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Aleksandr Zakarlyuka z Jtransu i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 31. minucie. W 61. minucie Jude Barrow zastąpił Rainera Peipsa. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Jtransu doszło do zmiany. Roman Nesterovski wszedł za Viktora Plotnikova.

Chwilę później trener Jtransu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Nurlan Novruzov, a murawę opuścił Aleksandr Ivanjušin.

Jedynego gola meczu strzelił Nikita Komissarov dla zespołu Tulevika Viljandi. Bramka padła w tej samej minucie. Od 77. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Martin Allik86′
28′ 71′ Aleksandr Ivanjušin
Gerdo Juhkam
Martin Käos
Jude Barrow61′
57′ 66′ Viktor Plotnikov
Sander Kapper77′
Irié Bi Séhi Elysée
Nikita Komissarov  74′
34′ 46′ Arseni Kovaltšuk
Tanel Lang
Artjom Škinjov
Pavel Marin90′
88′ Sadio Tounkara
Kristjan Kask45′
31′ 57′ Aleksandr Zakarlyuka
Herol Riiberg
Nikita Mihhailov
Kaimar Saag
Maksim Pavlov
Matheas Madik
66′ Roman Nesterovski
Gustav-Hendrik Seeder
Nikita Savenkov
Jeremiah Dabrowski
Maksim Tšerezov
Rainer Peips61′
46′ 80′ Geoffrey Charles Chinedu

71′ Nurlan Novruzov

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał sześć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom Jtransu, a zawodnikom gości przyznał pięć żółtych.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Tulevika Viljandi w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.