Liga estońska - 21. kolejka Meistriliiga: FC Kuressaare - Tallinna JK Legion 2-2 (2-0)

19 września na Kuressaare linnastaadion odbył się mecz 21. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Kuressaare i Tallinna JK Legion. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 127 widzów.

21. kolejka Estonia - Meistriliiga
2020-09-19 15:00 | Stadion: Kuressaare linnastaadion | Widzów: 127 | Arbiter: J. Jaanovits
N. Andreev 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Kuressaare wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył Sander Laht.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Danilowi Pankovowi z zespołu gości. Była to 17. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kuressaare w 18. minucie spotkania, gdy Märten Pajunurm zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie kartkę obejrzał German Šlein z Tallinna JK Legion.

Piłkarze Tallinna JK Legion w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Dmitri Kovtunovitš.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Tallinna JK Legion przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie wynik ustalił Nikita Andreev.

W 70. minucie za Germana Šleina wszedł Albert Prosa. Na murawie, jak to często zdarzało się Kuressaare w tym sezonie, pojawił się Michael Schjonning-Larsen, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Olivera Rassa. Chwilę później trener Tallinna JK Legion postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Marek Šatov, a murawę opuścił Stefan Tšendei.

W 80. minucie w drużynie Kuressaare doszło do zmiany. Daniel Tuhkanen wszedł za Joonasa Soomrego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Aleksandr Volodin
 18′ (k.) Märten Pajunurm
Aleksandr Dmitrijew
Rasmus Saar
Nikolay Mashichev
Silver Alex Kelder
Danil Pankov17′
77′ Oliver Rass
German Šlein51′ 70′
Rauno Tutk
Stefan Tšendei79′
 5′ Sander Laht
Denis Vnukov
80′ Joonas Soomre
German Ussov
77′ Michael Schjonning-Larsen
Giorgi Ghvinashvili
Elari Valmas
Albert Prosa70′
80′ Daniel Tuhkanen
Marek Šatov79′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Tallinna JK Legion, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter nie ukarał zawodników Kuressaare żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Zespół Kuressaare w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Jedenastka gości w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.