Liga estońska - 20. kolejka Meistriliiga: Tulevik Viljandi - Paide Linnameeskond 1-4 (1-1)

W spotkaniu 20. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 12 września, zespół Tulevika Viljandi przegrał z Paide Linnameeskond 1-4 (1-1). Mecz na Viljandi linnastaadion obejrzało 288 widzów.

20. kolejka Estonia - Meistriliiga
2020-09-12 15:00 | Stadion: Viljandi linnastaadion | Widzów: 288 | Arbiter: R. Tarajev
S. Mošnikov 75',79'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 meczów drużyna Paide Linnameeskond wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Paide Linnameeskond nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Deabeas Owusu. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze Tulevika Viljandi otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 19. minucie bramkę wyrównującą zdobył Kaimar Saag. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Paide Linnameeskond: Andre Frolovowi w 50. i Muhammedowi Sannehowi w 54. minucie.

Piłkarze Paide Linnameeskond w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Deabeas Owusu po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Paide Linnameeskond w 75. minucie spotkania, gdy Sergei Mosznikow strzelił z karnego trzeciego gola. W 76. minucie za Siima Lutsa wszedł Henri Anier.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 1-4 zdobył ponownie w 79. minucie Sergei Mosznikow.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Paide Linnameeskond doszło do zmiany. Kevor Palumets wszedł za Edgara Tura. Trener Paide Linnameeskond wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kevina Kaubera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Deabeas Owusu. W 86. minucie w zespole Tulevika Viljandi doszło do zmiany. Jeremiah Dabrowski wszedł za Martina Allika.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brunona Capriolego z Paide Linnameeskond, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Marca Budica z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-4.

Mait Toom
86′ Martin Allik
Mikel Gurrutxaga Barruetabena
90′ Marco Budic
Deabeas Nii Klu Owusu Sekyere  1′, 66′ 84′
 19′ Kaimar Saag
Edgar Tur84′
Kaupo Kruusmäe
Marten Ritson
Alex Roosalu
Karl Mööl
86′ Jeremiah Dabrowski