Liga estońska - 20. kolejka Meistriliiga: Flora Tallin - Maardu Linnameeskond FC 3-0 (2-0)

21 lipca na A. Le Coq Arena w Tallinnie odbył się mecz 20. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Flory Tallin i Maardu Linnameeskond. Starcie zakończyło się zwycięstwem Flory Tallin 3-0. Na stadionie zasiadło 446 widzów.

20. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-07-21 18:00 | Stadion: A. Le Coq Arena | Widzów: 446 | Arbiter: K. Külljastinen
M. Miller 46'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Flory Tallin wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Henrik Pürg wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flory Tallin, zdobywając bramkę w trzeciej minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flory Tallin w siódmej minucie spotkania, gdy Markus Poom strzelił drugiego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mihkela Ainsalu z Flory Tallin, a w 26. minucie Algera Džumadila z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Flory Tallin rozpoczął w zmienionym składzie, za Markusa Pooma, Franka Liivaka weszli Pavel Dõmov, Rauno Alliku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie wynik na 3-0 podwyższył Martin Miller.

W 57. minucie Alger Džumadil został zastąpiony przez Erika Grigorjeva. W 61. minucie Gert Kams został zmieniony przez Anselmiego Nurmelę, co miało wzmocnić jedenastkę Flory Tallin. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ilję Zelentsova na Denissa Malova w 81. minucie oraz Vitalego Gusseva na Vadima Šalabaiego w tej samej minucie. Od 67. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Klimentii Boldyrev
61′ Gert Kams
Alger Džumadil26′ 57′
Marco Lukka
Vladislav Tšurilkin
 3′ Henrik Pürg
Vadim Aksjonov82′
18′ Mihkel Ainsalu
Kotaro Amemiya
 46′ Martin Miller
Sho Hayasaka
 7′ 46′ Markus Poom
Vladislav Ogorodnik67′
46′ Frank Liivak
Rain Aasmäe
46′ Pavel Dõmov
Anton Aristov
61′ 80′ Anselmi Mikael Nurmela
Erik Grigorjev57′
Herol Riiberg
Deniss Kovtun
46′ Rauno Alliku
Deniss Malov81′ 90′
Mark Anders Lepik
Vadim Šalabai83′

Zespół Flory Tallin był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Maardu Linnameeskond, a w drugiej trzy. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.