Liga estońska - 20. kolejka Meistriliiga: FC Kuressaare - Levadia Tallinn 0-3 (0-2)

W starciu 20. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 21 lipca, drużyna Kuressaare przegrała z Levadią Tallin 0-3 (0-2). Mecz na Kuressaare linnastaadion obejrzało 284 widzów.

20. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-07-21 18:00 | Stadion: Kuressaare linnastaadion | Widzów: 284 | Arbiter: J. Jaanovits
K. Õigus 81'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków jedenastka Levadii Tallin wygrała 33 razy i zanotowała jedną porażkę oraz dwa remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 29. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Kuressaare Elari Valmas.

W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maksima Podholjuzina z Levadii Tallin, a w 38. minucie Karma Paju z drużyny przeciwnej. W 42. minucie w drużynie Levadii Tallin doszło do zmiany. Karl Õigus wszedł za Marka Lippa.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Levadii Tallin, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Maksim Podholjuzin.

Na drugą połowę zespół Kuressaare wyszedł w zmienionym składzie, za Ottona-Roberta Lippa wszedł Mario Stern. W 60. minucie Märten Opp zastąpił Nikitę Komissarova.

Po godzinie gry w jedenastce Levadii Tallin doszło do zmiany. Erick Moreno wszedł za Evgenego Kabaeva. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Kuressaare: Mariowi Sternowi w 67. i Mairowi Miilowi w 73. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Karl Õigus wywołał eksplozję radości wśród kibiców Levadii Tallin, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie starcia. W 82. minucie João Morelli został zmieniony przez Nikitę Andreeva, co miało wzmocnić drużynę Levadii Tallin. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amora Luupa na Maarka Suursaara.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Rasmusowi Peetsonowi, piłkarzowi gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Artur Kotenko
73′ Mairo Miil
Markus Jürgenson
Märten Pajunurm
Dmitri Kruglow
29′ (samob.) Elari Valmas
Marko Lipp42′
86′ Amor Luup
Maksim Podholjuzin  45′ 35′
60′ Märten Opp
Marek Kaljumäe
38′ Karmo Paju
Evgeny Kabaev61′
46′ Otto-Robert Lipp
Aime Marcelin Gando Biala
60′ Nikita Komissarov
Anton Krutogolov
Joonas Soomre
Nikita Andreev82′
46′ 67′ Mario Stern
Karl Rudolf Õigus42′  81′
86′ Maarek Suursaar
Erick Andrés Moreno Serna61′

Wyjątkowa nieporadność napastników Kuressaare była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Jedenastka Levadii Tallin zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dwie. Piłkarze Levadii Tallin otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.