Liga estońska - 2. kolejka Meistriliiga: Tallinna JK Legion - Levadia Tallinn 0-2 (0-1)

W starciu 2. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 19 maja, drużyna Tallinna JK Legion przegrała z Levadią Tallin 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Kadrioru staadion.

D. Kruglov 89'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Tallinna JK Legion: Nikolaiemu Mashichevowi w 21. i Stefanowi Tšendeiemu w 22. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Levadii Tallin w 37. minucie spotkania, gdy Elysée Kouadio zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Levadii Tallin.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Levadia Tallin: Markowi Roosnuppowi w 52. i Zurabowi Ochihavie w 53. minucie. Trener Tallinna JK Legion postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Stefana Tšendeiego i na pole gry wprowadził napastnika Semena Belyakova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 65. minucie German Ussov został zmieniony przez Jevgeniego Baranova. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andrieja Sidorenkowa, zawodnika Tallinna JK Legion. W 75. minucie Mark Roosnupp został zmieniony przez Karla Õigusa, a za Roberta Kirssa wszedł na boisko Aime Gando, co miało wzmocnić drużynę Levadii Tallin. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksima Lipina na Kirilla Vinogradova.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Aleksandr Volodin osłabiając tym samym zespół Tallinna JK Legion.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Levadii Tallin w 89. minucie spotkania, gdy Dmitri Kruglow strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 90. minucie w drużynie Levadii Tallin doszło do zmiany. Markus Jürgenson wszedł za Trevora Elhiego.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Trevor Elhi90′
71′ Andriej Sidorenkow
Dmitri Kruglow  89′ (k.)
65′ German Ussov
Marko Lipp
88′ Aleksandr Volodin
Zurab Ochihava53′
79′ Maksim Lipin
Maksim Podholjuzin
21′ Nikolay Mashichev
Brent Lepistu
Kirill Nesterov
Mark Oliver Roosnupp52′ 75′
22′ 60′ Stefan Tšendei
Aleksandr Kraizmer
65′ Jevgeni Baranov
Markus Jürgenson90′
Dmitri Kovtunovitš
Moorits Veering
German Šlein
Aime Marcelin Gando Biala75′
79′ Kirill Vinogradov
Rasmus Peetson
Vsevolod Zassuhhin
Karl Rudolf Õigus75′
60′ Semen Belyakov
Artjom Komlov

Zawodnicy Tallinna JK Legion otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.