Liga estońska - 2. kolejka Meistriliiga: Paide Linnameeskond - Tulevik Viljandi 1-2 (0-1)

19 maja na Paide linnastaadion odbył się pojedynek 2. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Paide Linnameeskond i Tulevika Viljandi. Mecz zakończył się zwycięstwem Tulevika Viljandi 2-1.

P. Marin 61'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 starć drużyna Paide Linnameeskond wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Tulevika Viljandi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie bramkę zdobył Herol Riiberg.

W 38. minucie arbiter pokazał kartkę Kevinowi Kauberowi, piłkarzowi Paide Linnameeskond. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tulevika Viljandi.

W 58. minucie kartkę dostał Gerdo Juhkam z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tulevika Viljandi w 61. minucie spotkania, gdy Pavel Marin zdobył z karnego drugą bramkę. W 62. minucie Kevin Kauber został zmieniony przez Edrisę Lubegę.

Po chwili trener Paide Linnameeskond postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Josepha Salistego. Na boisko wszedł Sander Sinilaid, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 81. minucie w drużynie Tulevika Viljandi doszło do zmiany. Jonas Tossou wszedł za Sandera Kappera. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Sander Sinilaid, piłkarz gospodarzy.

Jedenastce gospodarzy w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już osiem celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Edrisa Lubega.

Drużynie Paide Linnameeskond zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Tulevika Viljandi.

Tanel Lang
72′ Joseph Saliste
Pavel Marin  61′ (k.)
38′ 62′ Kevin Kauber
Jude Barrow
72′ 87′ Sander Sinilaid
Jeremiah Dabrowski
62′  90′ Edrisa Lubega
Kaimar Saag
Ander Ott Valge
Jonas Tossou81′

Zawodnicy Paide Linnameeskond otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Paide Linnameeskond w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.