Liga estońska - 18. kolejka Meistriliiga: Tulevik Viljandi - Tallinna Kalev 1-2 (1-2)

W spotkaniu 18. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 30 czerwca, drużyna Tulevika Viljandi przegrała z Tallinna Kalevem 1-2 (1-2). Mecz na Viljandi linnastaadion obejrzało 487 widzów.

18. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-06-30 18:00 | Stadion: Viljandi linnastaadion | Widzów: 487 | Arbiter: G. Ošomkov
D. Sheviakov 34'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów jedenastka Tulevika Viljandi wygrała 16 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Tulevika Viljandi otworzyli wynik. W 12. minucie Kaimar Saag dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Po kwadransie gry kartkę dostał Alex Roosalu, piłkarz Tulevika Viljandi.

Zawodnicy Tallinna Kalevu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 19. minucie bramkę wyrównującą zdobył Wale Alli.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tallinna Kalevu w 34. minucie spotkania, gdy Daniil Sheviakov strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 45. minucie kartkę dostał Gustav-Hendrik Seeder z drużyny gospodarzy.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Tulevika Viljandi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gustava-Hendrika Seedera, Kaura Tomsona weszli Martin Allik, Rainer Peips. Między 54. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Tallinna Kalevu i jedną drużynie przeciwnej.

W 69. minucie za Indrka Ilvesa wszedł Rasmus Alles. Od 71. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Tallinna Kalevu i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Karl Andre Vallner
83′ Mark Edur
Bangaly Theodor Kouyate71′
15′ Alex Roosalu
Kaspar Laur57′
45′ 46′ Gustav-Hendrik Seeder
Roger Colville Lee
46′ Kaur Tomson
Denis Maksimenko
Janar Õunap
Daniil Sheviakov  34′ (k.) 77′
69′ Indrek Ilves
Wale Musa Alli  19′ 66′
Tanel Lang
Andreas Raudsepp
Illimar Loigo
Kevin Rääbis72′
54′ Kristjan Kask
Reinhard Reimaa
 12′ Kaimar Saag
Markus Vaherna80′
Andreas Kallaste
Danill Koroljov
46′ Martin Allik
Mark Petrov80′ 83′
69′ Rasmus Alles
Brandon Bachmann72′ 90′
46′ Rainer Peips

Sędzia wręczył cztery żółte kartki zawodnikom Tulevika Viljandi, a piłkarzom gości pokazał sześć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Tallinna Kalevu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.