Liga estońska - 17. kolejka Meistriliiga: Tammeka Tartu - Flora Tallin 1-3 (1-1)

W meczu 17. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół Tammeki Tartu przegrał z Florą Tallin 1-3 (1-1). Mecz na Tamme staadion obejrzało 614 widzów.

R. Sappinen 47'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 67 pojedynków zespół Flory Tallin wygrał 55 razy i zanotował trzy porażki oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Tammeki Tartu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Tristan Koskor.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Märten Kuusk z Flory Tallin. Była to 22. minuta pojedynku.

Zawodnicy Flory Tallin odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 29. minucie gola wyrównującego strzelił Konstantin Wasiljew.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie Rauno Sappinen dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

W 51. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Konstantin Wasiljew z Flory Tallin. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem za czerwoną kartkę zszedł z boiska Igor Dudarev osłabiając tym samym drużynę Tammeki Tartu.

W 62. minucie Vlasiy Sinyavskiy został zastąpiony przez Franka Liivaka. W tej samej minucie trener Tammeki Tartu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Artur Uljanov, a murawę opuścił Alfred Tammiksaar. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 69. minucie, w zespole Flory Tallin za Markusa Pooma wszedł Markus Soomets, a w drużynie Tammeki Tartu Patrick Veelma zmienił Dominica Laaneotsa.

W 70. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Kenowi Kallaste'owi, zawodnikowi gości. Kibice Flory Tallin nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rauna Alliku. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Martin Miller. Na 10 minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę obejrzał Markus Soomets z drużyny gości.

W 88. minucie w zespole Tammeki Tartu doszło do zmiany. Mart Preiman wszedł za Tristana Koskora. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Ken Kallaste70′
61′ Igor Dudarev
Märten Kuusk22′
Daaniel Maanas
Michael Lilander
62′ Alfred Tammiksaar
Henrik Pürg
69′ Patrick Genro Veelma
Konstantin Wasiljew  29′, 51′
 5′ 88′ Tristan Koskor
Henri Järvelaid
69′ Dominic Laaneots
Rocco Robert Shein
62′ Artur Uljanov
Markus Soomets69′ 80′
Martin Jõgi
Henri Välja
Erki Mõttus
Rauno Alliku76′
88′ Mart Paul Preiman
Frank Liivak62′

Arbiter pokazał jedną czerwoną kartkę piłkarzom Tammeki Tartu, a zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.