Liga estońska - 17. kolejka Meistriliiga: Nomme Kalju Tallin - Tulevik Viljandi 2-1 (1-1)

W starciu 17. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 22 czerwca, drużyna Nomme Kalju wygrała z Tulevikiem Viljandi 2-1 (1-1). Mecz na Hiiu staadion w Tallinnie obejrzało 135 widzów.

K. Tomson 24'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Zespół Nomme Kalju wygrał aż 21 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Nomme Kalju zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Tulevika Viljandi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tulevika Viljandi w 24. minucie spotkania, gdy Kaur Tomson strzelił pierwszego gola.

Wysiłki podejmowane przez zespół Nomme Kalju w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Liliu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Tulevika Viljandi wyszła w zmienionym składzie, za Karla Orga wszedł Martin Allik. W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Igorowi Subbotinowi z drużyny gospodarzy.

W 58. minucie za Sandera Puriego wszedł Aleksandr Volkov. Trener Nomme Kalju wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksa Tamma. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Kaspar Paur. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Nomme Kalju doszło do zmiany. Peeter Klein wszedł za Roberta Kirssa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aleksandr Volkov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nomme Kalju, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie spotkania. Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nomme Kalju i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Karl-Romet Nõmm
90′ Aleksandr Kulinitš
Lauri Elur88′
77′ Kaspar Paur
Illimar Loigo
58′ Sander Puri
Rasmus Alles
52′ Igor Subbotin
Kristjan Kask
 41′ Ellinton Antonio Costa Morais
Karl Rudolf Org46′
80′ Robert Kirss
Nikolay Mashichev

58′  81′ Aleksandr Volkov

80′ 90′ Peeter Klein

77′ Alex Matthias Tamm

Jedenastka Nomme Kalju była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia wręczył trzy żółte kartki piłkarzom Nomme Kalju, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Tulevika Viljandi w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.