Liga estońska - 17. kolejka Meistriliiga: JTrans Narva - Tammeka Tartu 2-5 (1-4)

22 czerwca na Kreenholmi Staadion w Narwie odbyło się starcie 17. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Jtransu i Tammeki Tartu. Mecz zakończył się zwycięstwem Tammeki Tartu 5-2. Spotkanie obejrzało 287 widzów.

17. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-06-22 18:00 | Stadion: Kreenholmi Staadion | Widzów: 287 | Arbiter: K. Koppel
M. Järviste 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 63 razy. Zespół Jtransu wygrał aż 40 razy, zremisował 11, a przegrał tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Tammeki Tartu otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Sten Reinkort.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 12. minucie Nikita Mihhailov wyrównał wynik meczu.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Andre Paju.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tammeki Tartu w 39. minucie spotkania, gdy Patrick Veelma zdobył trzecią bramkę.

Niedługo później Mihkel Järviste wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tammeki Tartu, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Zawodnicy Jtransu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie gola dla piłkarzy gospodarzy strzelił Aleksandr Zakarlyuka.

W 61. minucie Patrick Veelma zastąpił Reia Laabusa. W 67. minucie kartką został ukarany Mikhail Slashchyov, zawodnik gości. Kibice Tammeki Tartu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Artura Uljanova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Andre Paju. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić piątego gola.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Jtransu doszło do zmiany. Aleksei Stepanov wszedł za Juliusa Kasparavičiusa.

W 70. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Sten Reinkort z Tammeki Tartu. W 75. minucie Eric McWoods został zmieniony przez Eduarda Golovljova, co miało wzmocnić drużynę Jtransu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sandera Kappera na Marta Preimana w 88. minucie.

W 84. minucie kartkę obejrzał Irié Elysée z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-5.

Kevin Anderson
84′ Irié Bi Séhi Elysée
Akim Sairinen
68′ Julius Kasparavičius
Sander Kapper88′
 58′ Aleksandr Zakarlyuka
Andre Paju  21′ 68′
75′ Eric McWoods
Tauno Tekko
 12′ Nikita Mihhailov
Reio Laabus61′
75′ Eduard Golovljov
Dominic Laaneots
68′ Aleksei Stepanov
Artur Uljanov68′

Mart Paul Preiman88′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Tammeki Tartu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.