Liga estońska - 16. kolejka Meistriliiga: Paide Linnameeskond - Tallinna Kalev 4-0 (3-0)

W starciu 16. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 9 sierpnia, jedenastka Paide Linnameeskond wysoko wygrała z Tallinna Kalevem 4-0 (3-0). Mecz na Paide linnastaadion obejrzało 513 widzów.

16. kolejka Estonia - Meistriliiga
2020-08-09 12:00 | Stadion: Paide linnastaadion | Widzów: 513 | Arbiter: A. Karhu
K. Mööl 81'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków zespół Paide Linnameeskond wygrał 20 razy i zanotował trzy porażki oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Edrisa Lubega. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Drużyna Tallinna Kalevu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 14. minucie wynik na 2-0 podwyższył Andre Frolov.

Prawie natychmiast Edrisa Lubega wywołał eksplozję radości wśród kibiców Paide Linnameeskond, strzelając kolejnego gola w 16. minucie meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tanel Tamberg z Tallinna Kalevu. Była to 35. minuta spotkania.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Tallinna Kalevu wyszła w zmienionym składzie, za Eduarda Golovljova wszedł Romet Kaupmees. W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pavela Dõmova z Tallinna Kalevu, a w 65. minucie Kevina Kaubera z drużyny przeciwnej.

W 71. minucie Daniil Sõtšugov zastąpił Hugona Palutaję. W tej samej minucie trener Paide Linnameeskond postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Kevina Kaubera wszedł Mikel Gurrutxaga, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Tallinna Kalevu doszło do zmiany. Markus Vaherna wszedł za Pavela Dõmova.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Paide Linnameeskond w 81. minucie spotkania, gdy Karl Mööl zdobył czwartą bramkę. W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Siim Aer, Kevor Palumets, a na ich miejsce weszli Edgar Tur, Siim Luts.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Alger Džumadil
 81′ Karl Mööl
Dominik Ivkić
Kristjan Pelt
Daniil Sõtšugov71′
 14′ Andre Frolov
Tanel Tamberg35′
86′ Siim Luts
Pavel Dõmov52′ 78′
Sergei Mosznikow
Marek Kaljumäe
Sander Sinilaid
Reinhard Reimaa
65′ 71′ Kevin Kauber
Hannes Anier
 8′, 16′ Edrisa Lubega
Eduard Golovljov46′
86′ Edgar Tur
Murad Velijev
Marten Ritson
Danill Koroljov
86′ Siim Aer
Markus Allast
71′ Mikel Gurrutxaga Barruetabena
Romet Kaupmees46′
Joel Kokla
Hugo Palutaja71′
86′ Kevor Palumets
Jakob Tamberg
Ander Ott Valge
Sandor Dino Franch

Markus Vaherna78′

Drużyna Paide Linnameeskond zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Paide Linnameeskond, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.