Liga estońska - 16. kolejka Meistriliiga: Nomme Kalju Tallin - JTrans Narva 3-0 (0-0)

W meczu 16. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 9 sierpnia, drużyna Nomme Kalju zwyciężyła z Jtransem 3-0 (0-0). Mecz na Hiiu staadion w Tallinnie obejrzało 365 widzów.

A. Natkho 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 62 pojedynki jedenastka Nomme Kalju wygrała 35 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Nomme Kalju postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Aleksandr Volkov, a murawę opuścił Alex Tamm. Aleksandr Volkov bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając dwie bramki. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Maksimowi Tšerezovowi z Jtransu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nomme Kalju w 51. minucie spotkania, gdy Aleksandr Volkov zdobył pierwszą bramkę.

Zespół Jtransu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie Aleksandr Volkov po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

W 63. minucie sędzia ukarał kartką Ofosu Appiaha, piłkarza Jtransu. W 68. minucie Nurlan Novruzov zastąpił Sergeiego Kondrattseva.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nomme Kalju w 70. minucie spotkania, gdy Amir Natkho zdobył z karnego trzecią bramkę. W 77. minucie Kaspar Paur został zmieniony przez Kaarela Ustę, co miało wzmocnić drużynę Nomme Kalju. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksima Tšerezova na Nikitę Savenkova.

W 83. minucie w jedenastce Jtransu doszło do zmiany. Viktor Plotnikov wszedł za Martina Käosa. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Nomme Kalju doszło do zmiany. Arthur Jeršov wszedł za Amira Natkhę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Sadio Tounkara
 70′ (k.) 87′ Amir Natkho
Aleksandr Zakarlyuka
77′ Kaspar Paur
Geoffrey Charles Chinedu
Igor Subbotin
Nikita Mihhailov
46′ Alex Matthias Tamm
Viktor Plotnikov83′
87′ Arthur Jeršov
Nikita Savenkov83′
77′ Kaarel Usta
Arseni Kovaltšuk
46′  51′, 57′ Aleksandr Volkov
Aleksandr Jurõšev
Kristjan Rattasepp

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Jtransu przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.