Liga estońska - 16. kolejka Meistriliiga: Flora Tallin - FC Kuressaare 3-0 (1-0)

7 sierpnia na A. Le Coq Arena w Tallinnie odbył się pojedynek 16. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Flory Tallin i Kuressaare. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Flory Tallin 3-0. Na stadionie stawiło się 682 widzów.

V. Kreida 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Drużyna Flory Tallin wygrała aż 36 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Flory Tallin zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Kuressaare była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flory Tallin w 39. minucie spotkania, gdy Martin Miller zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Flory Tallin.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Ranonowi Kriisie z jedenastki gości.

Zespół Kuressaare ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Vladislav Kreida.

W 57. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Martin Miller z Flory Tallin. W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sörena Kaldmę z Kuressaare, a w 61. minucie Vladislava Kreidę z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie za Mattiasa Männilaana wszedł Rauno Tutk. W tej samej minucie trener Flory Tallin postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Frank Liivak, a murawę opuścił Vlasiy Sinyavskiy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Frank Liivak, zawodnik Flory Tallin.

Na murawie, jak to często zdarzało się Kuressaare w tym sezonie, pojawił się Elari Valmas, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 70. minucie Olivera Rassa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 76. minucie Vladislav Kreida został zmieniony przez Markusa Soometsa, a za Martina Millera wszedł na boisko Danil Kuraksin, co miało wzmocnić drużynę Flory Tallin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rasmusa Saara na Michaela Schjonninga-Larsena. W 87. minucie arbiter pokazał kartkę Raunowi Tutkowi, piłkarzowi gości.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Mairo Miil
 54′ 61′ 76′ Vladislav Kreida
Märten Pajunurm
 39′, 57′ 85′ Martin Miller
Mattias Männilaan61′
61′ Vlasiy Sinyavskiy
Sten Penzev
85′ Danil Kuraksin
Michael Schjonning-Larsen87′
76′ Markus Soomets
Elari Valmas70′
Konstantin Wasiljew
Rauno Tutk61′ 87′
61′ 65′ Frank Liivak
Sander Laht

Jedenastka Flory Tallin zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów, trzy razy obijała słupki bramki drużyny Kuressaare.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Kuressaare pokazał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.