Liga estońska - 15. kolejka Meistriliiga: Tallinna Kalev - Levadia Tallinn 1-6 (1-2)

14 czerwca na Kalevi Keskstaadionie kunstmuru odbyło się starcie 15. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Tallinna Kalevu i Levadii Tallin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Levadii Tallin 6-1. Mecz obejrzało 454 widzów.

15. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-06-14 18:00 | Stadion: Kalevi Keskstaadioni kunstmuru | Widzów: 454 | Arbiter: M. Pupart
N. Andreev 87'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Zespół Levadii Tallin wygrał aż 27 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Levadii Tallin otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Kirill Nesterov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Levadii Tallin w 33. minucie spotkania, gdy Mark Roosnupp zdobył drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 36. minucie bramkę kontaktową zdobył Daniil Sheviakov.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Evgeny Osipov z jedenastki gości. Była to 45. minuta pojedynku.

W 46. minucie arbiter pokazał kartkę Markusowi Jürgensonowi, zawodnikowi gości.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Levadii Tallin, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie celnym strzałem popisał się Aime Gando.

W 64. minucie sędzia wręczył kartkę Artjomowi Ostrovskiemu z Tallinna Kalevu.

W 66. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kirill Nesterov z Levadii Tallin. W 70. minucie Evgeny Osipov został zmieniony przez Marka Lippa.

Trener Levadii Tallin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pavela Marina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Aime Gando. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić piątą bramkę. W tej samej minucie trener Tallinna Kalevu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Brandon Bachmann, a murawę opuścił Artjom Ostrovski. W 71. minucie Daniil Sõtšugov został zmieniony przez Bangalya Kouyatego, co miało wzmocnić jedenastkę Tallinna Kalevu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Roosnuppa na Artjoma Komlova.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę dostał Marek Kaljumäe z zespołu gości.

Niedługo później Marko Lipp wywołał eksplozję radości wśród kibiców Levadii Tallin, strzelając kolejnego gola w 76. minucie spotkania. W 79. minucie w drużynie Tallinna Kalevu doszło do zmiany. Markus Vaherna wszedł za Wale Allego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Levadii Tallin w 87. minucie spotkania, gdy Nikita Andreev zdobył z karnego szóstą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-6.

Evgeny Osipov45′ 70′
 36′ Daniil Sheviakov
Maksim Podholjuzin
71′ Daniil Sõtšugov
Aime Marcelin Gando Biala  59′ 70′
79′ Wale Musa Alli
Nikita Andreev  87′ (k.)
64′ 70′ Artjom Ostrovski
João Morelli Neto
Danill Koroljov
Sergei Lepmets
71′ Bangaly Theodor Kouyate
Karl Rudolf Õigus
79′ Markus Vaherna
Artjom Komlov74′
70′ Brandon Bachmann
Erik Utgof

Drużyna Levadii Tallin była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze Tallinna Kalevu obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.