Liga estońska - 15. kolejka Meistriliiga: JTrans Narva - FC Kuressaare 1-0 (0-0)

W starciu 15. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 1 sierpnia, zespół Jtransu wygrał z Kuressaare 1-0 (0-0). Mecz na Kreenholmi Staadion w Narwie obejrzało 382 widzów.

15. kolejka Estonia - Meistriliiga
2020-08-01 18:00 | Stadion: Kreenholmi Staadion | Widzów: 382 | Arbiter: G. Ošomkov
JTrans Narva
FC Kuressaare
1
0
N. Mihhailov 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Jedenastka Jtransu wygrała aż 33 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę dostał Daniel Tuhkanen, zawodnik Kuressaare.

W 37. minucie za Artjoma Škinjova wszedł Nurlan Novruzov. W 38. minucie sędzia pokazał kartkę Romanowi Nesterovskiemu z zespołu gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie kartkę obejrzał Roman Sobtšenko z Jtransu.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Jtransu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Nikita Mihhailov. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 63. minucie w zespole Jtransu doszło do zmiany. Maksim Tšerezov wszedł za Romana Nesterovskiego. W 70. minucie kartką został ukarany Joonas Soomre, zawodnik gości. Na murawie, jak to często zdarzało się Kuressaare w tym sezonie, pojawił się Elari Valmas, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 79. minucie Daniela Tuhkanena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Jtransu doszło do zmiany. Sadio Tounkara wszedł za Romana Sobtšenkę. W doliczonej pierwszej minucie spotkania arbiter ukarał kartkami Maksima Tšerezova z Jtransu oraz Silvera Keldera, Märtena Pajunurma z jedenastki gości.

Märten Pajunurm90′
38′ 63′ Roman Nesterovski
Rasmus Saar
Irié Bi Séhi Elysée
Silver Alex Kelder90′
53′ 80′ Roman Sobtšenko
Oliver Rass
37′ Artjom Škinjov
Daniel Tuhkanen32′ 79′
Aleksandr Zakarlyuka
Rauno Tutk
Geoffrey Charles Chinedu
Mattias Männilaan
 54′ Nikita Mihhailov
Elari Valmas79′
63′ 90′ Maksim Tšerezov
Sander Laht
80′ Sadio Tounkara

37′ Nurlan Novruzov

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Kuressaare w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.