Liga estońska - 14. kolejka Meistriliiga: JTrans Narva - Tallinna Kalev 2-2 (1-1)

W pojedynku 14. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 31 maja, zespół Jtransu zremisował z Tallinna Kalevem 2-2 (1-1). Mecz na Kreenholmi Staadion w Narwie obejrzało 237 widzów.

14. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-05-31 18:00 | Stadion: Kreenholmi Staadion | Widzów: 237 | Arbiter: J. Jaanovits
M. Petrov 52'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania jedenastka Jtransu wygrała 24 razy i zanotowała trzy porażki oraz sześć remisów.

Taktyka trenera drużyny Tallinna Kalevu już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny Tallinna Kalevu. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Tallinna Kalevu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Hannes Anier.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Denisowi Maksimenkowi z zespołu gości. Była to 42. minuta starcia.

Zawodnicy Jtransu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 45. minucie gola wyrównującego strzelił Viktor Plotnikov.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tallinna Kalevu w 52. minucie spotkania, gdy Mark Petrov zdobył drugą bramkę. W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Artjomowi Škinjovowi, zawodnikowi gospodarzy.

W 69. minucie za Hannesa Aniera wszedł Kevin Rääbis.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 86. minucie wynik ustalił Markas Beneta.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Nikicie Mihhailovowi z Jtransu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Karl Andre Vallner
 86′ Markas Beneta
Markus Allast
Roman Nesterovski
Bangaly Theodor Kouyate78′
 45′ Viktor Plotnikov
Wale Musa Alli
54′ Artjom Škinjov
Mark Petrov  52′
Aleksandr Zakarlyuka
Andreas Raudsepp
Eric McWoods
Reinhard Reimaa
88′ Nikita Mihhailov

Markus Vaherna

Przewaga drużyny Jtransu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze Jtransu otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Jtransu nie skorzystała ze zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.