Liga estońska - 14. kolejka Meistriliiga: FC Kuressaare - Flora Tallin 0-4 (0-1)

W pojedynku 14. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 2 czerwca, zespół Kuressaare przegrał wysoko z Florą Tallin 0-4 (0-1). Mecz na Kuressaare linnastaadion obejrzało 200 widzów.

14. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-06-02 14:00 | Stadion: Kuressaare linnastaadion | Widzów: 200 | Arbiter: S. Rinken
M. Poom 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 meczów jedenastka Flory Tallin wygrała 32 razy i zanotowała dwie porażki oraz jeden remis.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu dostał Vladislav Kreida z Flory Tallin. Była to 11. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Flory Tallin w 30. minucie spotkania, gdy Mihkel Ainsalu zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Flory Tallin.

Na drugą połowę jedenastka Flory Tallin wyszła w zmienionym składzie, za Vladislava Kreidę wszedł Markus Poom. Trener Flory Tallin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Frank Liivak, a murawę opuścił Vlasiy Sinyavskiy.

W 59. minucie Oliver Rass zastąpił Amora Luupa. W 62. minucie w zespole Kuressaare doszło do zmiany. Reivo Vinter wszedł za Maira Miila.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flory Tallin w 74. minucie spotkania, gdy Erik Sorga strzelił z karnego drugiego gola. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Flory Tallin doszło do zmiany. Anselmi Nurmela wszedł za Gerta Kamsa.

W 81. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Erik Sorga z Flory Tallin.

Prawie natychmiast Markus Poom wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flory Tallin, strzelając kolejnego gola w 84. minucie spotkania. W 86. minucie w jedenastce Kuressaare doszło do zmiany. Sten Penzev wszedł za Rasmusa Saara.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Gert Kams81′
62′ Mairo Miil
Mihkel Ainsalu  30′
59′ Oliver Rass
Vladislav Kreida11′ 46′
Alari Saar
Herol Riiberg
86′ Rasmus Saar
Richard Aland
86′ Sten Penzev
Henri Järvelaid
62′ Reivo Vinter
Markkus Seppik
59′ Amor Luup
Martin Miller
Märten Opp
Anselmi Mikael Nurmela81′
Maarek Suursaar
Markus Poom46′  84′

Frank Liivak56′

Wyjątkowa nieporadność napastników Kuressaare była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Zespół Flory Tallin był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Kuressaare żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.