Liga estońska - 13. kolejka Meistriliiga: Levadia Tallinn - Flora Tallin 1-3 (1-1)

W meczu 13. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 18 lipca, jedenastka Levadii Tallin przegrała z Florą Tallin 1-3 (1-1). Mecz na A. Le Coq Arena w Tallinnie obejrzało 1 113 widzów.

M. Lepik 85',90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 86 razy. Drużyna Levadii Tallin wygrała aż 43 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 21.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flory Tallin w 25. minucie spotkania, gdy Rauno Sappinen zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Piłkarze Levadii Tallin nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 42. minucie gola wyrównującego strzelił Yurii Kolomoets.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Mark Roosnupp z Levadii Tallin. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Flory Tallin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Mark Lepik, a murawę opuścił Rauno Sappinen. Mark Lepik nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając dwie bramki. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. Trener Levadii Tallin postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Marka Roosnuppa i na pole gry wprowadził napastnika Elysée Kouadio, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 76. minucie Aime Gando został zmieniony przez Roberta Kirssa. Na osiem minut przed zakończeniem starcia w zespole Flory Tallin doszło do zmiany. Frank Liivak wszedł za Rauna Alliku.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Flory Tallin przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie Mark Lepik dał prowadzenie swojej drużynie.

W 87. minucie w zespole Levadii Tallin doszło do zmiany. Karl Õigus wszedł za Bogdana Vaštšuka. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Zurab Ochihava, zawodnik Levadii Tallin.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W tej samej minucie Mark Lepik ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-3.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Märten Kuusk
90′ Zurab Ochihava
Michael Lilander
Maksim Podholjuzin
Henrik Pürg
76′ Aime Marcelin Gando Biala
Martin Miller
Brent Lepistu
Markus Soomets
Rasmus Peetson
Konstantin Wasiljew
45′ 67′ Mark Oliver Roosnupp
Rauno Alliku82′
 42′ Yurii Kolomoets
Rauno Sappinen  25′ 64′
87′ Bogdan Vaštšuk
Markus Poom
87′ Karl Rudolf Õigus
Henri Välja
76′ Robert Kirss
Mark Anders Lepik64′  85′, 90′
67′ Elysée Fabrice Kouadio Kouakou
Frank Liivak82′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Flory Tallin żadną kartką, natomiast zawodnikom Levadii Tallin przyznał dwie żółte.

Drużyna Levadii Tallin w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Flory Tallin w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.