Liga estońska - 12. kolejka Meistriliiga: Levadia Tallinn - Nomme Kalju Tallin 0-0

21 maja na A. Le Coq Arena w Tallinnie odbył się pojedynek 12. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Levadii Tallin i Nomme Kalju. Mecz zakończył się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 794 widzów.

12. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-05-21 18:30 | Stadion: A. Le Coq Arena | Widzów: 794 | Arbiter: J. Jaanovits
Levadia Tallinn
Nomme Kalju Tallin
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 58 starć jedenastka Levadii Tallin wygrała 25 razy i zanotowała 16 porażek oraz 17 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 67. minucie Liliu zastąpił Héctora Núñeza. Niedługo później trener Nomme Kalju postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Sandera Puriego. Na boisko wszedł Nikolai Mashichev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Nomme Kalju doszło do zmiany. Peeter Klein wszedł za Roberta Kirssa. A kibice Levadii Tallin nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pavela Marina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić João Morelli.

Ellinton Antonio Costa Morais67′
86′ João Morelli Neto
Deniss Tjapkin
86′ Pavel Marin
Héctor Núñez Segovia67′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół Nomme Kalju w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.