Liga estońska - 11. kolejka Meistriliiga: Tulevik Viljandi - Levadia Tallinn 0-3 (0-3)

17 maja na Viljandi linnastaadion odbyło się starcie 11. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Tulevika Viljandi i Levadii Tallin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Levadii Tallin 3-0. Pojedynek obejrzało 334 widzów.

11. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-05-17 18:30 | Stadion: Viljandi linnastaadion | Widzów: 334 | Arbiter: S. Rinken
M. Roosnupp 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Drużyna Levadii Tallin wygrała aż 39 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie kartkę dostał Mark Roosnupp z zespołu gości.

W 18. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Tulevika Viljandi Kaur Tomson.

W 28. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Tulevika Viljandi Kaur Tomson. W 34. minucie sędzia ukarał kartką Indrka Ilvesa, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Levadii Tallin w 45. minucie spotkania, gdy Mark Roosnupp strzelił trzeciego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Drugą połowę zespół Tulevika Viljandi rozpoczął w zmienionym składzie, za Tanela Langa wszedł Arlet Hunt. Także drużyna Levadii Tallin rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yevhena Budnika wszedł Nikita Andreev. W 54. minucie kartkę otrzymał Markus Jürgenson z Levadii Tallin.

Po chwili trener Levadii Tallin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Pavel Marin, a murawę opuścił Mark Roosnupp. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Levadii Tallin doszło do zmiany. Kirill Nesterov wszedł za João Morellego. W 86. minucie za Indrka Ilvesa wszedł Karl Org.

W 87. minucie kartką został ukarany Nikita Andreev, piłkarz Levadii Tallin.

Markus Jürgenson54′
18′ (samob.),28′ (samob.) Kaur Tomson
Marko Lipp
34′ 86′ Indrek Ilves
Maksim Podholjuzin
46′ Tanel Lang
Artur Kotenko
46′ Arlet Hunt
Moorits Veering
Siim Saar
Devid Lehter
86′ Karl Rudolf Org
Pavel Marin60′
Rainer Rüütel
Kirill Nesterov78′

Nikita Andreev46′ 87′

Artjom Komlov

Jedenastka Levadii Tallin zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Zawodnicy Tulevika Viljandi obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Levadii Tallin w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.