Liga estońska - 11. kolejka Meistriliiga: Tulevik Viljandi - Flora Tallin 2-1 (1-1)

8 lipca na Viljandi linnastaadion odbył się mecz 11. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Tulevika Viljandi i Flory Tallin. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Tulevika Viljandi 2-1. Spotkanie obejrzało 547 widzów.

11. kolejka Estonia - Meistriliiga
2020-07-08 18:00 | Stadion: Viljandi linnastaadion | Widzów: 547 | Arbiter: A. Karhu
Tulevik Viljandi
Flora Tallin
2
1
K. Kask 26',49'
R. Sappinen 34'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 starć drużyna Flory Tallin wygrała 40 razy i zanotowała dwie porażki oraz pięć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Flory Tallin próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tulevika Viljandi w 26. minucie spotkania, gdy Kristjan Kask zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tanel Lang z Tulevika Viljandi. Była to 33. minuta spotkania.

Piłkarze Flory Tallin nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie Rauno Sappinen wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Tuż po przerwie jedenastka Tulevika Viljandi znów pokazała swoją wyższość. W 49. minucie Kristjan Kask po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1.

W 57. minucie za Vlasiego Sinyavskiego wszedł Rauno Alliku. Po chwili trener Flory Tallin postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Markusa Soometsa. Na boisko wszedł Vladislav Kreida, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Henrikowi Pürgowi z drużyny gości.

W tej samej minucie trener Tulevika Viljandi postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jonas Tossou, a murawę opuścił Martin Allik. W 73. minucie Frank Liivak został zmieniony przez Marka Lepika, co miało wzmocnić zespół Flory Tallin. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kristjana Kaska na Kaimara Saaga w 78. minucie oraz Nikitę Komissarova na Aleksa Roosalu w tej samej minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Jonasa Tossou, piłkarza Tulevika Viljandi.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Ingmar Krister Paplavskis
71′ Martin Allik
Martin Miller
87′ Nikita Komissarov
Markus Soomets65′
33′ Tanel Lang
Konstantin Wasiljew
Pavel Marin
Frank Liivak73′
 26′, 49′ 78′ Kristjan Kask
Rauno Sappinen  34′ (k.)
Herol Riiberg
Vlasiy Sinyavskiy57′
Matheas Madik
Richard Aland
87′ Alex Roosalu
Henri Välja
78′ Kaimar Saag
Rauno Alliku57′
71′ 90′ Jonas Tossou
Mark Anders Lepik73′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Tulevika Viljandi, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali. Przewaga zespołu Flory Tallin w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.